23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaBanki promocjeWiosenne obniżki Santander Consumer Banku

Wiosenne obniżki Santander Consumer Banku

Kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe oraz kredyty gotówkowe: wszystkie wiodące produkty Santander ConsumerBank zostają objęte promocją. Kredyt hipoteczny – promocja TANI ROK, promocja na spłatę kredytu w innym banku jak również wprowadzenie ustalania oprocentowania w oparciu o stawki bazowe. Kredyt samochodowy – promocja oprocentowania. Kredyty gotówkowe – Senior – kredyt dedykowany osobom po 50 roku życia.
Kredyt hipoteczny
W promocji “TANI ROK” od 1 marca 2006 roku obniżone zostaje oprocentowanie kredytów złotówkowych w pierwszym roku kredytowania. Niezależnie od wysokości wpłaty własnej wynosi ono WIBOR 6M + 0,25% (4,36% – stan na 1 marca 2006 r.). W kolejnych latach kredytowania oprocentowanie jest zgodne ze standardowym i wynosi od WIBOR 6M + 0,6% do WIBOR 6M + 1,4% (4,71-5,51%, w zależności od wysokości wpłaty własnej). W pierwszym roku, który przeważnie dla przeprowadzających się do nowego mieszkania lub domu jest rokiem największych wydatków, klient oszczędza zatem nawet do 1,15 procent marży porównując z oprocentowaniem standardowym.
Promocją objęte są kredyty złotówkowe, których kwota wynosi powyżej 80 tys zł. Jest to zdecydowana większość zaciąganych w Santander Consumer Banku kredytów hipotecznych (średnia wartość kredytu w 2005 r. wyniosła 95 tys. zł). Promocję można łączyć z korzystaniem z procedury uproszczonej, która przysługuje klientom przy 30 proc. wpłacie własnej w podniesionej ostatnio kwocie kredytu w wysokości do 300 tys zł. W ramach programu TANI ROK o 0,5% obniżona zostaje również prowizja i wynosi 1 proc. Promocja będzie obowiązywała do 31 maja 2006 r.
W ramach promocji na spłatę już posiadanego kredytu hipotecznego Santander Consumer Bank nie pobiera żadnej prowizji. Dodatkowo kredytobiorcy chcący przenieść spłatę swojego kredytu hipotecznego do Santander Consumer Banku nie muszą przedstawiać wyceny nieruchomości, mogą skredytować koszty sądowe, bez limitu kwoty kredytu korzystają z uproszczonej procedury, czyli nie okazują zaświadczeń o zarobkach lub dokumentacji dochodów.
Kredyt hipoteczny Santander Consumer Banku może służyć realizacji różnorodnych celów kredytowych, takich jak: finansowanie zakupu domu, mieszkania, działki, garażu czy lokalu użytkowego, a także remontu, budowy lub przebudowy tych nieruchomości, bądź spłaty kredytu w innym banku. Bank finansuje do 100 procent wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi nawet 32,5 roku, przy tym Santander Consumer Bank umożliwia wcześniejszą spłatę – całkowitą lub częściową – a także zmianę waluty kredytu. Kolejne udogodnienia dla klienta to brak poręczycieli oraz możliwość łączenia dochodów ze współmałżonkiem lub osobą trzecią, a także przejęcie długu przez osobę trzecią. Możliwe jest odłożenie rat na późniejszy termin, podwyższenia kwoty kredytu w trakcie jego spłaty lub zmiany sposobu zabezpieczenia.
Kredyt samochodowy
Do końca marca trwa promocja oprocentowania złotówkowych kredytów na zakup samochodów nowych. Oprocentowanie jest obniżone dla wszystkich okresów kredytowania i zaczyna się już od 4,99 proc. Bank we współpracy z importerami Suzuki, Yamacha i Ssangyong oferuje preferencyjne warunki na zakup motocykli i samochodów tych marek.
Santander Consumer Bank kredytuje auta dowolnej marki, nowe i używane, także sprowadzane z zagranicy oraz kupowane od osoby fizycznej. Spłatę rozłożyć można na okres od 6 miesięcy do 8 lat. Bank umożliwia zmianę pojazdu lub waluty w trakcie kredytowania, jak również wcześniejszą spłatę kredytu – bez odsetek i dodatkowych opłat. Kredyt Santander Consumer Banku może zostać przyznany w uproszczonej procedurze na auta w wieku nawet do 14 lat. Uproszczona procedura oznacza, że bank nie wymaga dokumentowania dochodów. Możliwe jest także skredytowanie pełnej wartości pojazdu bez poręczycieli. Bank umożliwia zabezpieczenie w formie depozytu karty pojazdu oraz całkowitego przewłaszczenie pojazdu, które już w dniu podpisywania umowy kredytowej jest zawieszane pod warunkiem wypełniania przez kredytobiorcę warunków umowy kredytowej. W praktyce oznacza to, że bank nie jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego klienta wywiązującego się z postanowień umowy.
Kredyt gotówkowy
Santander Consumer Bank wprowadza do oferty program SENIOR. Ten kredyt gotówkowy jest dedykowany specjalnie osobom po 50-tym roku życia. Wyróżnikiem oferty są trzy podstawowe, istotne z punktu widzenia klienta elementy:

  • Emeryci i renciści w Banku nie muszą wypełniać żadnych dokumentów kredytowych, wystarczy, że przyniosą decyzję renty lub emerytury i ostatni wyciąg bankowy lub ostatni odcinek renty lub emerytury.
  • Każdy, kto otrzymuje emeryturę w wysokości od 500 zł + wysokość raty i posiada zdolność kredytową może zaciągnąć kredyt.
  • Wiek kredytobiorcy może wynosić do 72 lat.

W ramach oferty można uzyskać kredyt gotówkowy na dowolny cel konsumpcyjny. Bank dopuszcza długi okres kredytowania – do 60 miesięcy. Bez zbędnych formalności można zaciągnąć kredyt w wysokości nawet do 20 000 zł. Każda osoba, która ukończyła 50 lat i skorzysta z kredytu Senior od początku marca otrzyma od Santander Consumer Banku w prezencie radio z budzikiem.
Krystian Kulczycki, Członek Zarządu Santander Consumer Banku S.A.:

“Przy tworzeniu wszystkich produktów kierujemy się kryterium dostępności. Tak powstawał nasz kredyt hipoteczny dla osób, które – choć zarobki uzyskują – mają trudności z ich udokumentowaniem. Docierało do nas wiele sygnałów o kłopotach z zaciąganiem kredytów przez osoby po 50 roku życia. Postanowiliśmy poświęcić im jak najwięcej uwagi, poznać ich potrzeby i sprawić, by zdecydowali się wybrać właśnie nasz bank. Zaczynamy od kredytu gotówkowego.”

Kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku gromadzi wybrane najlepsze parametry standardowo dostępne na rynku. Maksymalny okres kredytowania wynosi 60 miesięcy, a maksymalna kwota kredytu 20 tys. zł, kredyt można zaciągnąć bez specjalnych zabezpieczeń. Oprocentowanie kredytu wynosi od 17,9 proc. Wybrani klienci posiadający w Santander Consumer Banku kredyty mogą korzystać dodatkowo z procedury uproszczonej, co oznacza, że kredyt gotówkowy jest im przyznawany na podstawie pisemnego oświadczenia o zarobkach.
źródło: Santander Consumer Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Santander Consumer Bank