Przejdź do treści
LIVE
EUR/PLN: 4,3691 ▼
USD/PLN: 3,8952 ▼
GBP/PLN: 5,1647 ▼
CHF/PLN: 4,6949 ▲
piątek, 16 października 2026

Archiwum kursów NBP

Wybierz datę, aby zobaczyć kursy walut z Tabeli A (kursy średnie) i Tabeli C (kupna/sprzedaży) Narodowego Banku Polskiego.

Wybierz datę

Dostępny zakres: 2025-05-21 - 2026-10-16. NBP publikuje kursy w dni robocze.

Kursy walut z dnia 2026-10-15

Tabela A: 201/A/NBP/2026 | Tabela C: 201/C/NBP/2026

Tabela A - kursy średnie

KodWalutaKurs średni (PLN)
AUDdolar australijski2,6992
BRLreal (Brazylia)0,7717
CADdolar kanadyjski2,7435
CHFfrank szwajcarski4,6949
CLPpeso chilijskie0,0040
CNYyuan renminbi (Chiny)0,5822
CZKkorona czeska0,1794
DKKkorona duńska0,5845
EUReuro4,3691
GBPfunt szterling5,1647
HKDdolar Hongkongu0,4964
HUFforint (Węgry)0,0120
IDRrupia indonezyjska0,0002
ILSnowy izraelski szekel1,2560
INRrupia indyjska0,0410
ISKkorona islandzka0,0320
JPYjen (Japonia)0,0247
KRWwon południowokoreański0,0029
MXNpeso meksykańskie0,2108
MYRringgit (Malezja)0,9544
NOKkorona norweska0,4093
NZDdolar nowozelandzki2,1856
PHPpeso filipińskie0,0618
RONlej rumuński0,8186
SEKkorona szwedzka0,3906
SGDdolar singapurski3,0386
THBbat (Tajlandia)0,1162
TRYlira turecka0,0789
UAHhrywna (Ukraina)0,0867
USDdolar amerykański3,8952
XDRSDR (MFW)5,2797
ZARrand (Republika Południowej Afryki)0,2357

Tabela C - kursy kupna / sprzedaży

KodWalutaKupno (PLN)Sprzedaż (PLN)Spread
AUDdolar australijski2,70742,76202,02%
CADdolar kanadyjski2,72222,77722,02%
CHFfrank szwajcarski4,64154,73532,02%
CZKkorona czeska0,17750,18112,03%
DKKkorona duńska0,57880,59042,00%
EUReuro4,32614,41352,02%
GBPfunt szterling5,12485,22842,02%
HUFforint (Węgry)0,01190,01212,02%
JPYjen (Japonia)0,02450,02502,02%
NOKkorona norweska0,40650,41472,02%
SEKkorona szwedzka0,38610,39392,02%
USDdolar amerykański3,89203,97062,02%
XDRSDR (MFW)5,23025,33582,02%

Tabela C jest publikowana tylko dla 13 najpopularniejszych walut. Tabela A obejmuje pełen zestaw 32 walut.