16.4 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjePromocje na kredyty hipoteczne

Promocje na kredyty hipoteczne

Promocje na kredyty hipoteczneWszyscy klienci zamierzający zaciągnąć kredyt hipoteczny w najbliższym czasie mogą przebierać wśród promocji, bowiem banki postanowiły przedłużyć zimowe promocje na hipoteki w nowym roku. Promocyjne marże kredytów hipotecznych, a niekiedy również gotówkowych, są wynikiem obawy banków o wysokie ryzyko wiążące się z udzielaniem kredytów tzw. „klientom z ulicy”. Ich historię kredytową bowiem trudniej jest zweryfikować.
Dlatego też kolejne instytucje decydują się na utrzymanie obniżki oprocentowania kredytów przy zastrzeżeniu jedynie przelewania wynagrodzenia czy świadczeń na konto osobiste. Banki mogą wymagać również dokonania za pośrednictwem konta odpowiedniej liczby transakcji bezgotówkowych. Wszyscy klienci banku HSBC, którzy korzystają z oferty Advance lub Premier jeszcze do końca marca, czyli przez 3 miesiące mogą skorzystać z promocyjnych marż dla kredytów hipotecznych. Warto powiedzieć, że dla pożyczek opiewających na kwotę niższą niż 500 tys. zł obniżona marża wynosi tu 1,3%, zaś dla kredytów powyżej tej sumy – 1,15%.
Co ciekawe, promocyjne warunki kredytu nie ulegają zmianie, nawet jeśli klient prezentuje wkład własny powyżej wymaganego w HSBC minimum 10% wartości nieruchomości. Dodatkowo, bank nie pobiera żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku i nie wymaga wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.
Z kolei, BNP Paribas korzysta z kończącego się powoli programu kredytów preferencyjnych Rodzina na swoim. Klienci, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu z rządowymi dopłatami bank oferuje marżę 1,5% oraz rezygnuje ze swojej prowizji.
Kredyt Rodzina na swoim oferowany przez BNP Paribas Fortis można zaciągnąć na maksymalnie 40 lat i nawet na 100% wartości nieruchomości. Bank oczekuje od klienta w zamian za to zasilanie wpływami konta osobistego na co najmniej 2500 zł miesięcznie i minimum pięciu operacji bezgotówkowych wykonanych na tym koncie w ciągu miesiąca.
Na przedłużenie zimowej promocji zdecydował się także Allianz Bank, który dla kredytów do 500 000 zł oferuje marżę od 1,5 do 1,7%, zaś dla kredytów powyżej tej kwoty marża wyniesie od 1,3% do 1,7%. Wysokość marży uzależniona jest ściśle od wysokości wkładu własnego. Klient nie poniesie również opłaty przygotowawczej za udzielenie kredytu. Jest kilka warunków skorzystania z promocji kredytu hipotecznego w Allianz Banku. Klient musi bowiem posiadać w tym banku konto osobiste i zasilać go comiesięcznymi wpływami w wysokości co najmniej 2000 zł, a także wykonywać na nim minimum trzech operacji bezgotówkowych w miesiącu.
Jeśli przystąpi on do ubezpieczenia grupowego na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, czasowej niezdolności do pracy, poważnego zachorowania albo utraty pracy oferowanego wraz z kredytem hipotecznym, nie poniesie kosztów opłaty przygotowawczej. Opłata za ubezpieczenie jest kapitalizowana i wynosi 2% za pięcioletni okres ochrony. Taka promocja kredytowa trwa w Allianz Banku do końca lutego.
źródło: Bankier.pl,
Michał Kryński, “Hipotecznych promocji ciąg dalszy”.