22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjePolbank podnosi oprocentowanie

Polbank podnosi oprocentowanie

Polbank podnosi oprocentowanie12 procent – nawet tyle mogą teraz uzyskać klienci Polbanku na lokacie w ramach produktu Tandem Zysków. Promocyjne warunki obowiązują dla 3-miesięcznych lokat otwartych do 16 września 2011 r. Pewny i wysoki dochód z lokaty – wyższy nawet o 3,5% od standardowego – w połączeniu z potencjalnym zyskiem z funduszu1), to oferta banku na lato. Podwyżka oprocentowania w przypadku lokat nie objętych promocją wynosi 1,5%.
Od 8 sierpnia Polbank EFG podwyższył oprocentowanie wszystkich lokat w Tandemie Zysków, jednocześnie uruchamiając promocję dwóch 3-miesięcznych wariantów tego produktu. Klienci indywidualni mają teraz możliwość otwarcia lokaty 3-miesięcznej oprocentowanej na 10% w skali roku (o 2,5% więcej niż w ofercie standardowej), a dla klientów Bankowości Osobistej analogiczna lokata dostępna jest z oprocentowaniem aż 12% w skali roku (o 3,5% więcej od oprocentowania standardowego).
W przypadku 3-miesięcznej oferty Tandemu Zysków, 25% zainwestowanej kwoty, będzie pracowało na lokacie, a pozostała część środków zainwestowana zostanie w Polbank (LF) Zagraniczny Subfundusz Skarby Turcji lub Polbank (LF) Fundusz Funduszy Zagraniczny Subfundusz Manhattański. Minimalna kwota inwestycji to 2 tys. zł dla klientów indywidualnych oraz 20 tys. zł dla klientów Bankowości Osobistej. Podwyżka oprocentowania pozostałych lokat w Tandemie Zysków wynosi 1,5%.
Tandem Zysków to połączenie atrakcyjnie oprocentowanej lokaty i funduszu inwestycyjnego. Inwestorzy, w zależności od poziomu oczekiwanego zysku i akceptowanego ryzyka, mogą wybierać spośród funduszy Polbanku o zróżnicowanej strategii inwestycyjnej realizowanej zarówno w Polsce, jak i najdynamiczniejszych rynkach zagranicznych. Klienci mogą zdeponować swoje środki na lokatach 3-, 6- lub 12-miesięcznych, a w przypadku oferty skierowanej do posiadaczy Rachunku Bankowości Osobistej również na 2 lata.
Oprocentowanie lokat dla klientów indywidualnych waha się od 8 do 10%, natomiast dla klientów Bankowości Osobistej jest to przedział od 9 do 12%. W ramach Tandemu Zysków klienci mają do wyboru Subfundusz Skarby Turcji – oparty o akcje spółek związanych z rynkiem tureckim, Subfundusz Manhattański – związany z sektorem nieruchomości Ameryki Północnej, Polbank Zrównoważony – inwestujący m.in. w akcje i krajowe obligacje Skarbu Państwa o średnim poziomie ryzyka, Polbank Dynamiczny uzależniony od kursu akcji największych spółek warszawskiej GPW oraz BRIC – oparty o notowania spółek rozwijających się gospodarek Brazylii, Rosji, Indii oraz Chin.

Tandem Zysków to produkt przeznaczony dla osób, które oczekują zysków wyższych niż przynosi zwykła lokata, a jednocześnie są gotowe rozpocząć przygodę z inwestowaniem i zaakceptować ryzyko ograniczone do części środków ulokowanych w funduszu. Proponowana przez nas forma dywersyfikacji kapitału, umożliwia osiąganie zysków zdecydowanie przewyższających aktualny poziom inflacji, która na koniec czerwca wyniosła 4,2% – mówi Tomasz Sobociński, Kierownik Biura Bankowości Osobistej w Polbanku. – Chcąc dodatkowo zachęcić klientów do tej formy oszczędzania oraz odpowiadając na ich oczekiwania, przygotowaliśmy letnią promocję, w której oferujemy oprocentowanie nieosiągalne na zwykłej lokacie, również w innych bankach – dodaje Sobociński.

Oprocentowanie lokat
Wyższe oprocentowanie w inwestycji Tandem Zysków to nie jedyna letnia promocja w ofercie depozytów Polbanku. W ramach programu „Zyskowne Wakacje” do 31 sierpnia 2011 r., oprocentowanie Konta Mocno Oszczędzającego z codzienną kapitalizacją odsetek zostało podniesione do 5,25% Lokaty Dynamiczne założone w okresie wakacyjnym przyniosą zysk w wysokości 7%, Lokata Wyjątkowa natomiast 7,25% dla klientów indywidualnych i aż 7,50% dla klientów Bankowości Osobistej.
źródło: Polbank EFG – informacja prasowa