15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024

Nowy ROR w BGŻ

Nowy ROR w BGŻBanki trwają w wojnie o klientów, jeśli chodzi o oferty rachunków bankowych. W chwili obecnej swój atak przypuścił Bank BGŻ, który postanowił wprowadzić do swojej oferty dwa nowe konta osobiste. Bank wyraźnie wybił się ponad propozycje konkurentów, bowiem będzie płacił klientom kilkadziesiąt złotych miesięcznie i to wyłącznie za zasilanie rachunku pensją. Analitycy wskazują, że 2010 roku upłynął bankom na wymyślaniu coraz to nowych ofert na konta osobiste.
Głównymi atutami rachunków, które starały się promować banki, było darmowe prowadzenie konta lub bezpłatne bankomaty. Wiele instytucji finansowych postanowiła pójść o krok dalej. Już BZ WBK udowodniło, że płacenie klientom za otwarcie konta lub jego prowadzenie, jest krokiem w dobrą stronę. W ramach wiosennej akcji, w której każde nowo otwarte konto było premiowane kwotą 100 zł, w BZ WBK otwarte zostało ponad 140 tys. rachunków osobistych. Ten sam motyw promocyjny wykorzystał Alior Bank, mBank, oraz Allianz Bank.
Takie jednorazowe akcje są dla banków ryzykowne, ponieważ klient może skorzystać z promocji, a po kilku miesiącach zamknąć konto lub nie używać go. Jeśli w tym czasie bank nie będzie mógł zainteresować swą ofertą klienta, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeniesie on konto do konkurencji.
Bank BGŻ zamierza nagradzać swoich klientów za aktywne korzystanie z konta. Wprowadził on do oferty dwa nowe rachunki. Pierwszym z nich jest Konto z Podwyżką, czyli rachunek z programem premiowym. Klienci będą każdego miesiąca otrzymywać od banku bonus w postaci 1% podwyżki liczonej od pensji, która spłynie na konto. Maksymalnie będzie można dostać od banku 50 zł miesięcznie, czyli aż 600 zł rocznie. Na taką kwotę „podwyżki” będą mogły liczyć te osoby, które zarabiają od 5 tys. zł w górę.
Konto z Podwyżką jest bezpłatne, bank nie pobiera opłat za przelewy elektroniczne, ale klientowi przyjdzie zapłacić 5 zł za obsługę karty Debit MasterCard. Wszystkie bankomaty w kraju są dostępne bez prowizji, a karta do konta ma usługę Cash back, czyli opcję wypłaty gotówki w sklepach. Bank oczekuje od klienta dokonania 3 transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem karty.
W ofercie Banku BGŻ znalazł się nowy rachunek internetowy ePlan, który klienci mogą założyć w trybie online. Jest on bezpłatny, a bank pobiera tylko prowizję w wysokości 3 zł za kartę do konta, której jednak można uniknąć dokonując transakcji bezgotówkowych na 300 zł. W ramach konta można korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji, po wykupieniu abonamentu wynoszącego 4 zł.
To nie koniec zmian w ofercie banku BGŻ. Dotychczasowi posiadacze rachunków będą mogli uniknąć opłat za prowadzenie ROR-ów lub je obniżyć w zależności od tego, jaką kwotę będą utrzymywać na swoim koncie. Limity te będą jednak wysokie. Obniżka o połowę nastąpi przy utrzymywaniu na koncie około 3,5 tys. zł – dla rachunku w planie Standardowym i około 4,5 tys. zł w planie Aktywnym. Z kolei zniesienie opłat za rachunek będzie możliwe, jeśli klient utrzyma miesięcznie na koncie dwukrotność podanych kwot.
M.M.
bankowynet.pl