5.8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaBanki promocjemPLAN hipoteczny - obniżone oprocentowanie

mPLAN hipoteczny – obniżone oprocentowanie

mBank obniżył oprocentowanie kredytu hipotecznego we wszystkich walutach. Nowe, obniżone stawki oprocentowania skierowane są do osób, które po 23 listopada 2005 złożą wniosek o mPLAN hipoteczny. Oprocentowanie kredytu kształtuje się następująco:
mPLAN w PLN:

  • od 4,85% (z 5,15%) do 9,30%

mPLAN w CHF:

  • od 1,55% (z 2,75%) do 3,20%

mPLAN w EURO:

  • od 3,2% (z 5,4%) do 4,85%

mPLAN w USD:

  • od 4,8% (z 4,9%) do 7,1%

Od początku roku 2005 dynamika naszego portfela kredytów oraz pożyczek hipotecznych stale rośnie. Myślę, że pod koniec 2005 roku wartość udzielonych kredytów zwiększy się o 650 milionów i osiągnie poziom 1,1 mld. Natomiast przez najbliższe trzy lata, tempo wzrostu powinno się utrzymać na poziomie 40% – ocenia Maciej Garwacki, lider produktów hipotecznych mBanku.

Dodatkowo też Klienci, którzy skorzystają z mechanizmu bilansującego zaciągając kredyt złotówkowy, mogą zmniejszyć wysokość odsetek lub również skrócić okres spłaty kredytu – dzieje się tak dzięki możliwości bilansowania kwoty kredytu hipotecznego oszczędnościami – od sumy kredytu odejmowana jest suma środków na eKONCIE (lub mBIZNES koncie) i dopiero od tej kwoty naliczane są odsetki.
mPLAN hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przyznany również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.
Kredyt refinansowy to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób, które spłacają niekorzystnie oprocentowany kredyt mieszkaniowy. Refinansowanie umożliwia Klientowi wydłużenie okresu spłaty (nawet do 45 lat), a miesięczna rata zmniejsza się. Zaciągając kredyt refinansowy, można liczyć na warunki ułatwiające jego spłatę.

Klienci też coraz częściej decydują się na przeniesienie kredytów hipotecznych do banku, który oferuje korzystniejsze dla nich warunki. Rynek angielski pokazuje, że tempo wzrostu kredytów refinansowych wynosi ponad 80% rocznie. Myślę też, że w Polsce sytuacja będzie analogiczna. Ci kredytobiorcy, którzy wyznają: “weź kredyt i zapomnij o nim” przypuszczalnie tracą wiele tysięcy złotych spłacając niekorzystne odsetki. Dlatego ważne jest by osoby zaciągające kredyt hipoteczny, nie postrzegały tej decyzji jako wiążącej na całe życie – dodaje Maciej Garwacki.

źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank