19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaBanki promocjeMeritum Bank daje najwięcej

Meritum Bank daje najwięcej

Meritum Bank daje najwięcejMeritum Bank z dniem 20 czerwca 2011 roku rozpoczął promocję nowych lokat, posiadających dzienną kapitalizację i wysokie oprocentowanie. Władze banku zadecydowały, że od 20 do 28 czerwca tego roku klienci Meritum Banku będą mogli skorzystać z oferty na rekordowo wysoko oprocentowane lokaty 9-miesięczne. Nowe depozyty w ofercie Meritum Banku są najwyżej oprocentowane na rynku.
Oprocentowanie nowej, 9-miesięcznej lokaty w Meritum Banku, z której skorzystać można wyłącznie od 20 do 28 czerwca bieżącego roku, wynosi 5,24% w skali roku. Zysk z takiej lokaty porównywalny jest z tradycyjnym depozytem, mającym oprocentowanie rzędu 6,6% w skali roku.
Tak wysokie oprocentowanie na lokacie uzyskają ci klienci, którzy założą lokatę z dzienną kapitalizacją dostępną za pośrednictwem e-bankingu. Oznacza to, że oferta na tą lokatę skierowana jest wyłącznie dla posiadaczy konta w Meritum Banku. Jeśli depozyt 9-miesięczny zostanie założony w Internecie, a klient nie posiada konta w Meritum Banku, wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie 5,20% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu na standardowej lokacie wynoszącemu 6,55% w skali roku.
Władze banku wyjaśniają, że ich decyzja o podwyższeniu oprocentowania nowych depozytów została podyktowana wysoką inflacją. Meritum Bank chciał zaoferować klientom bardziej atrakcyjną ofertę od konkurencji.
W rankingu stworzonym przez Open Finance lokaty w Meritum Banku są jednymi z trzech, które rzeczywiście przynoszą zysk klientom. Przy inflacji wynoszącej aż 5%, oprocentowanie lokat na rynku musi być wyższe, aby po zakończeniu trwania lokaty klient osiągnął realne zyski. Jeśli oprocentowanie jest niższe, to tak właściwie lokowanie pieniędzy na takim depozycie nie ma większego sensu.
Lokaty 9-miesięczne z atrakcyjnym, wysokim oprocentowaniem w Meritum Banku są dostępne zarówno dla obecnych klientów, jak i osób, które dopiero teraz zainteresowały się ofertą banku. Naturalnie, dla osób niekorzystających do tej pory z usług Meritum Banku oprocentowanie depozytów 9-miesięcznych jest nieco niższe. Nowa oferta lokat w Meritum Banku wpisuje się doskonale w działania kampanii marketingowej prowadzonej przez bank.
Kampania opatrzona jest hasłem „Przejdź do Meritum! Zrób to dla pieniędzy!”. I rzeczywiście, klienci mogą uzyskać w Meritum Banku korzyści finansowe. Od chwili rozpoczęcia tej kampanii bank stara się koncentrować przede wszystkim na rozwoju produktów depozytowych na polskim rynku bankowym.
Oferta depozytowa Meritum Banku zawiera o wiele więcej atrakcyjnych propozycji lokat, niż opisane powyżej. Oferuje klientom lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, które uzależnione jest od aktualnej wysokości stawki WIBOR.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Meritum Bank