20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaBanki promocjeLukas Bank obniża marżę

Lukas Bank obniża marżę

Lukas Bank obniża marżęKredyt hipoteczny to często jedyna możliwa droga do zakupu własnego mieszkania. Mało który Polak ma odłożone środki własne na zakup swojego wymarzonego M, dlatego też musi posiłkować się kredytem bankowym. Dzięki rządowemu programowi kredytów preferencyjnych „Rodzina na Swoim” wiele młodych rodzin miało szansę na zakup mieszkania. Drogę do kredytu hipotecznego skraca w chwili obecnej Lukas Bank, obniżając swą marżę do poziomu 0,99%.
W ramach promocji obowiązującej od 7 marca bieżącego roku pod nazwą „Skracamy drogę do własnego mieszkania”, bank obiecuje jednocześnie nie tylko niską marżę kredytową, ale również wydanie decyzji o przyznanej kwocie kredytu w zaledwie jeden dzień. Jednakże, będzie to jedynie wstępna decyzja kredytowa, która w toku procedury sprawdzania zdolności kredytowej klienta, może jeszcze ulec zmianie. Co ciekawe, jeśli bank nie dotrzyma wyznaczonego terminu, klient będzie mógł liczyć na rekompensatę w postaci obniżonej prowizji. Promocja trwa tylko do 16 kwietnia.
Wszyscy klienci Lukas Banku, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w dniach od 7 marca do 16 kwietnia 2011 roku, otrzymają marżę w wysokości od 0,99% dla kredytów wyrażonych w złotówkach i od 1,4% dla kredytów walutowych, wyrażonych w euro. Wysokość marży bank uzależnia od wniesionego przez klienta wkładu własnego. Jeśli wyniesie on 10% wartości inwestycji, wówczas marża wyniesie 1,2%, zakładając, że mamy tu do czynienia z kredytem złotówkowym. Każdy klient, który chciałby skorzystać z tej atrakcyjnej promocji kredytowej, musi mieć otwarte konto w Lukas Banku i zadeklarować wpływ wynagrodzenia.
Obowiązkowe jest tu również wykupienie ubezpieczenia na życie. Kredyt może sfinansować do 100% wartości nieruchomości, można go zaciągnąć na 35 lat i pozwala na refinansowanie poniesionych uprzednio wydatków. Klient może skorzystać z 24 miesięcznej karencji spłaty kapitału i wakacji kredytowych – co oznacza, że raz w roku może zawiesić spłatę raty kredytowej.
To nie jedyna promocja, którą oferuje klientom Lukas Bank. Jak wiadomo, program kredytów z rządową dopłatą będzie miał wkrótce mocno zmienione warunki, dlatego też bank postanowił wydłużyć aż do 16 kwietnia promocję „3×0” adresowaną dla wszystkich klientów, którzy chcieliby wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Promocja 3×0 oznacza brak prowizji, brak opłaty za wycenę nieruchomości oraz brak konieczności posiadania przez klienta wkładu własnego.
Trzeba powiedzieć, że Lukas Bank już od ubiegłego roku dąży do zwiększenia udziału w rynku kredytów mieszkaniowych, stąd też ogłaszane kolejne promocje i akcje reklamowe w radiu, telewizji i w postaci billboardów w największych miastach w Polsce.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: LUKAS Bank