14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

Lokata na 8,5%

Lokata na 8,5%Z dniem 11 marca bieżącego roku w Deutsche Banku PBC została ogłoszona nowa promocja depozytowa o nazwie „Lokatomania”. Bank oferuje wszystkim klientom, którzy zdecydują się na otwarcie bezpłatnego konta internetowego o nazwie dbNET, możliwość założenia 3 miesięcznej lokaty z kapitalizacją dzienną, oprocentowaną na poziomie 3,44%. Nie byłoby w tym nic atrakcyjnego dla klientów, gdyby nie fakt, że bank dodaje premię dodatkową w wysokości 3,44%.
Oznacza to więc, że antybelkowa lokata 3-miesięczna jest oprocentowana na 6,88%, co odpowiada oprocentowaniu tradycyjnej lokaty w wysokości aż 8,5%. Promocja trwa od 11 marca do 11 kwietnia 2011 roku. Może z niej skorzystać każdy klient banku, który w wyznaczonym terminie założy bezpłatne konto internetowe za pośrednictwem strony internetowej banku. Tam musi złożyć stosowny wniosek o otwarcie bezpłatnego konta osobistego dbNET. Klienci mają czas do 25 kwietnia na zawarcie umowy rachunku dbNET i otwarcie promocyjnej lokaty na 3-miesiące o nazwie db Pełny Zysk.
Lokata db Pełny Zysk ma dzienną kapitalizację, co oznacza, że jej oprocentowanie 3,44% odpowiada oprocentowaniu na tradycyjnym depozycie w wysokości 4,25%. Promocja zakłada dodatkową premię dla klienta, która wynosi tyle samo co wypracowane odsetki. Dlatego też można mówić o podwojonych odsetkach na lokacie i automatycznym podwojeniu jej oprocentowania. Lokata w rzeczywistości ma oprocentowanie wynoszące 6,88%, co odpowiada oprocentowaniu na poziomie 8,5% przy tradycyjnej lokacie.
Bank wprowadza pewne ograniczenia w deponowaniu środków na lokacie db Pełny Zysk. Minimalnie można zdeponować na niej 5 tys. zł, a maksymalnie 18 tys. zł. Klient może założyć wyłącznie jedną lokatę promocyjną, a warunkiem otrzymania premii odsetkowej jest zasilanie konta osobistego dbNET kwotą w minimalnej wysokości 1000 zł, w każdym z miesięcy trwania lokaty. Dodatkowym warunkiem stawianym przez bank jest konieczność dokonywania w tym czasie transakcji bezgotówkowych kartą VISA na łączną kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł. Premia odsetkowa od lokaty wypłacana jest po zakończeniu lokaty promocyjnej.
Promocja „Lokatomania” w Deutsche Banku PBC skierowana jest wyłącznie do nowych Klientów, a może z niej skorzystać tylko 10 000 osób, które jako pierwsze złożą wniosek o otwarcie bezpłatnego internetowego konta dbNET, w czasie trwania promocji oraz spełnią wszelkie pozostałe warunki regulaminu promocji. Warto podkreślić, że konto dbNET jest darmowe i można je uruchomić w trybie zdalnym, korzystając z sieci www. Nie ma konieczności udania się do oddziału w celu otwarcia konta.
Rachunek dbNET jest bezpłatny, a bank nie pobiera opłat za przelewy internetowe i korzystanie z karty debetowej, jeśli klient wykonuje co najmniej 1 transakcję finansową w miesiącu. Darmowe są też wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Deutsche Bank PBC