1.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaBanki promocjeKredyt dla MSP w BNP

Kredyt dla MSP w BNP

Kredyt dla MSP w BNPBank BNP Paribas Fortis wystosował do przedsiębiorców z sektora MSP nową ofertę kredytowania. Małe i Średnie Przedsiębiorstwa mają dziś możliwość zaciągnięcia w tymże banku kredytu pod obroty, bez konieczności opłacania marży i prowizji. Okres bezpłatnego kredytowania wynosić może maksymalni 4 miesiące.
W takim horyzoncie czasowym firmy mają możliwość sprawdzenia oferty BNP Paribas Fortis, korzystając przy tym z kredytu pod obroty w rachunku bieżącym, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat dodatkowych. W czasie trwania promocji kredyt w BNP Paribas Fortis jest udzielany firmom przy zerowej marży, z oprocentowaniem WIBOR 3M. Zabezpieczeniem są tu obroty firmy na jej rachunku bankowym. Cechą charakterystyczną nowego kredytu dla firm w BNP Paribas Fortis jest odnawialny tryb finansowania.
Wszelkie środki uzyskane z kredytu firma może przeznaczyć na zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia bieżącej produkcji, na finansowanie bieżących zobowiązań, albo na uzasadnione pod względem gospodarczym cele, które są bezpośrednio związane z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa.
Promocja BNP Paribas Fortis sprowadza się w zasadzie do możliwości przetestowania takiego sposobu kredytowania przedsiębiorstwa. Dzięki braku prowizji przygotowawczej i braku prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu, firma może bez kosztów sprawdzić, czy rzeczywiście w jej przypadku taka forma kredytowania będzie najlepszym wyjściem z sytuacji. Jednocześnie, wysokość kredytu w rachunku bieżącym jest uzależniona od wysokości obrotów, jakie firma zdecyduje się przenieść do banku.
Oferta BNP Paribas Fortis obejmuje wszystkie kredyty w rachunku bieżącym, których kwota nie przekracza progu 750 tys. zł. Dopuszcza się przy tym możliwość negocjowania wyższego limitu, ale wówczas bank wymaga innej, indywidualnej formy zabezpieczenia, np. zastawu lub cesji wierzytelności. Jeśli jest się mikrofirmą, osiągającą średnie obroty poniżej 500 tys. zł rocznie, maksymalnie można w rachunku bieżącym zaciągnąć kredyt opiewający na 90 tys. zł. Promocja kierowana jest nie tylko do nowych, ale i do bieżących klientów banku. W każdym momencie klient może zrezygnować z kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Po zdecydowaniu się na skorzystanie z promocji, po upłynięciu 3 pełnych miesięcy, BNP Paribas Fortis będzie sprawdzał obroty klienta. W przypadku, gdy firma zdecydowała się na przeniesienie do banku zadeklarowaną wysokość obrotów, wtedy kredyt w rachunku bieżącym będzie udzielany z promocyjną marżą wynoszącą zaledwie 2%, a w przeciwnym wypadku marża wyniesie 5%. Po ustaniu okresu promocyjnego, mikrofirmy decydujące się na kredyt w BNP Paribas Fortis dostaną kredyt z marżą wynoszącą 7%.
Promocja kredytu pod obroty, na 4 miesiące bez opłat, przeznaczona jest dla firm istniejących na rynku, co najmniej 12 miesięcy.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: BNP Paribas Fortis