15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjeCzas Złota w BRE Banku

Czas Złota w BRE Banku

BRE Private Banking & Wealth Management po raz kolejny w tym roku zaproponował swoim klientom lokatę inwestycyjną, tym razem opartą o cenę złota. Produkt ten daje szansę zarobienia na wzroście cen złota ogłaszanych na popołudniowym fixingu londyńskim w perspektywie dwóch lat. Jednocześnie, w przypadku utrzymania wkładu do końca trwania lokaty, inwestorzy mają gwarancję zwrotu 100% wniesionego kapitału.
Złoto zawsze stanowiło alternatywę dla inwestycji na rynku kapitałowym, zwłaszcza w okresach zawirowań rynkowych. Wraz z ostatnimi problemami na rynkach finansowych inwestorzy zaczęli ponownie postrzegać złoto jako bezpieczny sposób alokacji środków, a co za tym idzie ceny tego kruszcu systematycznie rosły. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły z poziomu ok. 600 USD za uncję w styczniu 2007 roku do ponad 940 USD pod koniec czerwca 2009 roku. Analitycy przewidują, że ceny złota będą nadal rosły, między innymi ze względu na wzrost podaży pieniądza w światowej gospodarce.

“Przyrost bazy monetarnej nieuchronnie wywołuje wzrost inflacji, a więc złoto, powszechnie uważane za podstawowe zabezpieczenie antyinflacyjne stanie się pożądanym składnikiem portfela inwestycyjnego. Wpływ na wzrost cen złota może mieć również zwiększanie zapasów tego kruszcu przez Chiny, które w tej chwili posiadają bardzo niskie całkowite rezerwy złota.” – mówi Katarzyna Heuchert dyrektor ds. Rozwoju Oferty Produktowej BRE Banku.

“Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy na skutek kryzysów naftowych, na rynkach pojawił się niepokój. W połowie 1976 roku uncja złota była wyceniana na 117 dolarów a zaledwie trzy lata później, jesienią 1979 roku trzeba było za nią zapłacić aż 810 dolarów. Na podstawie danych historycznych można stwierdzić, że długoterminowe trendy wzrostowe cen złota trwają średnio 14 – 15 lat. Obecny rozpoczął się w 2002 roku a więc rynek znajduje się w drugiej fazie fali wzrostowej. Im bliżej końca trendu, tym bardziej prawdopodobne są gwałtowne wzrosty cen złota.”- dodaje Heuchert.

Oprocentowanie lokaty jest niezależne od wahań aktywa bazowego w trakcie trwania lokaty – obserwacje prowadzone są tylko w dniu otwarcia lokaty w celu ustalenia wartości początkowej aktywa bazowego oraz 20 lipca 2011 r. w celu poznania jego wartości końcowej. Odsetki od lokaty zostaną naliczone, jeśli 20 lipca 2011 r. cena złota osiągnie wartość co najmniej 120% swojej wartości początkowej z 23 lipca 2009 r.
Lokata inwestycyjna Czas złota dostępna jest w placówkach BRE Private Banking & Wealth Management do 22 lipca 2009 r.
źródło: BRE Bank – informacja prasowa