20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjeBrak opłat dla firm

Brak opłat dla firm

Brak opłat dla firm

Alior Bank przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców. Wydaje się ona bardzo atrakcyjna, bowiem bank rezygnuje z pobierania od klientów firmowych prowizji za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach, a nawet za dokonywane przelewy zagraniczne i krajowe. Co więcej, nie jest to czasowa promocja. Alior Bank podkreśla, że wprowadzone zmiany w tabelach opłat i prowizji dla firm pozostaną na stałe w polityce banku.


Dotychczas zauważalny był trend na rynku bankowym formułowania najbardziej atrakcyjnych ofert dla konsumentów prywatnych. W tym względzie przedsiębiorcy byli marginalizowani. Za każde operacje, w tym za założenie zwykłego konta właściciel firmy musiał płacić. Jedynie w nielicznych instytucjach mógł zaoszczędzić na korzystaniu z usług bankowych, ale bank nie przykładał się do jego obsługi. Klient firmowy co prawda nie płacił za założenie i prowadzenie konta, czy za podstawowe operacje, ale musiał obsługiwać się samodzielnie za pośrednictwem Internetu. Takie działanie jest spójne dla banków Meritum, Idea Bank oraz mBank. Całą sytuację zmienia Alior Bank, kierując swoją ofertę nie tylko do nowych, ale także do dotychczasowych klientów. Najprawdopodobniej, zapoczątkuje on daleko idące modyfikacje ofert bankowych kierowanych do przedsiębiorców.


Z nowej oferty Alior Banku powinni w szczególności skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy na co dzień zmuszeni są do obrotu gotówką, ponieważ nie mają innego wyjścia. Wypłaty pieniędzy w bankomatach czy w okienkach kasowych banków każdorazowo pociągała za sobą dla nich wysokie koszty. Zakładając konto w Alior Banku będą mogli sporo zaoszczędzić. Bank wprowadza w chwili obecnej dla klientów firmowych bezpłatną obsługę kasową, jeśli rozliczają się oni z fiskusem na uproszczonych zasadach.


Co stanie się bezpłatne w Alior Banku? Otóż, przedsiębiorca za darmo wpłaci i wypłaci gotówkę w oddziałach, dokona wpłaty w tzw. wpłatomatach oraz wypłaty z bankomatów. Alior stawia przy tym jedno ograniczenie. Otóż, kwota bezpłatnych usług w przelewach wykonywanych w oddziałach, we wpłatach i wypłatach, będzie wynosiła 100 tys. zł. Powyżej tej granicy klient będący właścicielem firmy będzie już musiał zapłacić prowizję. Jak można się domyślać, Alior Bank nie organizuje nowej oferty dla przedsiębiorców, rezygnując ze swojej prowizji, bezinteresownie. Aby móc z niej skorzystać należy spełnić pewne warunki. Mianowicie, przedsiębiorca musi aktywnie korzystać z kredytów, co oznacza bycie zadłużonym w Alior Banku na kwotę opiewającą na minimum 5 tys. zł, nie ma przy tym znaczenia rodzaj kredytu, albo też właściciel firmy musi regularnie odkładać pieniądze w systemach oszczędzania, gdzie składka wynosi od 150 zł oraz wykupić ubezpieczenie majątkowe.


Niespełnienie powyższych warunków powoduje, że Alior Bank naliczy klientowi firmowemu opłatę za użytkowanie konta dla przedsiębiorców w wysokości aż 50 zł miesięcznie.