8.2 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościmBank przejmie MultiBank i BRE

mBank przejmie MultiBank i BRE

mbank_do_multibankW czerwcu 2013 roku uruchomiono na polskim rynku bankowym tzw. nowy mBank. Mowa tu o nowym systemie transakcyjnym największego, internetowego banku w Polsce, który miał być dopasowany do nowych potrzeb i oczekiwań klientów mBanku. Jednocześnie, już w połowie 2012 roku mówiło się o połączeniu wszystkich brandów bankowych w grupie BRE.

Obecnie plany te stają się coraz bardziej realne, bowiem Zarząd BRE Banku poinformował oficjalnie, że połączenie korporacyjnego BRE i detalicznego MultiBanku, pod wspólną marką mBank nastąpi już za miesiąc. Do końca roku zamiast trzech banków –mBank, MultiBank i BRE Bank SA na polskim rynku pozostanie już tylko silna marka mBank.

Planowane przejęcie dwóch marek BRE i włączenie ich pod markę mBanku to działania w dużej mierze mające charakter wizerunkowy. Pod jednym, wspólnym logo będą dostępne różne produkty bankowe dla klientów detalicznych i korporacyjnych, przez co oferta mBanku stanie się kompleksowa.

Oficjalnie przejęcie BRE Banku i MultiBanku przez mBank ma mieć miejsce dokładnie 25 listopada 2013 roku. Wszystkie placówki bankowe MultiBanku i BRE Banku od tego momentu mają zmienić swoje logo i szyldy nad placówkami. Produkty i usługi dawnych banków nadal będą dostępne dla klientów, ale w materiałach promocyjnych pojawi się logo mBanku z dopiskiem np. „dawny MultiBank”.

Dla samych klientów MultiBanku i BRE Banku niewiele się zmieni. Nadal będą korzystali z obecnych produktów, na zasadach panujących dotychczas. Będą logowali się jednak do systemu transakcyjnego za pośrednictwem strony mBanku. Klienci korporacyjni i korzystający z bankowości prywatnej BRE Banku będą mieli szerszą możliwość kontaktu z prywatnymi doradcami w całej Polsce.

W 2001 roku na rynku finansowym w Polsce pojawił się MultiBank – tradycyjny bank detaliczny, z placówkami stacjonarnymi i klasyczną ofertą. Miał on obsługiwać rynek klientów prywatnych. BRE Bank uruchomił też mniejszy bank internetowy mBank, ale po latach okazało się, że ten „eksperyment” w Internecie okazał się strzałem w dziesiątkę i obecnie to właśnie marka mBanku jest najsilniejsza w grupie BRE. Stąd też pomysł przejęcia MultiBanku i BRE Banku przez mBank. Od tej pory mBank oprócz silnie rozwiniętej infrastruktury internetowej, będzie jednocześnie bankiem uniwersalnym, posiadającym dziesiątki własnych oddziałów w całej Polsce. Eksperci mówią o końcu pewnej epoki w dziejach polskiej bankowości, a klienci realnie obawiają się kolejnych podwyżek, które już od pewnego czasu serwuje im mBank.