20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZłoto w Alior Banku

Złoto w Alior Banku

Inwestycje w złoto w ostatnim czasie, kiedy giełdy zniżkują i niepewne jest inwestowanie w akcje kolejnych spółek, stają się coraz bardziej atrakcyjne. Szlachetny kruszec zyskuje popularność, bowiem jest postrzegany jako pewna, stabilna inwestycja, która nie tylko chroni wartość posiadanego kapitału, ale jeszcze na dodatek pozwala na wypracowanie pewnych zysków. Inwestorzy jednak zaznaczają przy tym, że na ogół inwestycje w złoto mają charakter długoterminowy. Złoty kruszec odznacza się wysoką odpornością na wszelkie wahania rynkowe. Ma dużą płynność, dzięki czemu staje się optymalną inwestycją w niepewnych czasach. Zresztą, złoto od wieków jest postrzegane jako pieniądz uniwersalny, który jest wszędzie akceptowany, a na dodatek zachowuje swą siłę nabywczą, niezależnie od istniejących okoliczności.
Polacy śmiało mogą dokonywać inwestycji w złoto za pośrednictwem oddziałów Alior Banku. Jako pierwszy bank zaoferował on dla klientów indywidualnych złote sztabki inwestycyjne. Można je kupić w oddziałach Alior Banku, ale nie we wszystkich. Jest to wynik zawiązanej współpracy pomiędzy Alior Bankiem i Mennicą Wrocławską.
W Alior Banku dla klientów indywidualnych została przygotowana rewolucyjna oferta inwestycyjna, obejmująca tylko i wyłącznie sztabki złota renomowanych instytucji, takich jak Credit Suisse, Heraeus czy też Umicore. Mają one najwyższą próbę 999,9.
W 27 oddziałach Alior Banku zlokalizowanych na terenie całego kraju, w dużych miastach, można już kupić sztabki złota o określonej wadze. Alior Bank i Mennica Wrocławska postanowiły umożliwić klientom indywidualnym zainwestowanie w alternatywne formy inwestycyjne, takie jak właśnie złoto. Warto podkreślić, że dziś złoto inwestycyjne, zaraz obok złotych monet, staje się jednym z najbardziej popularnych sposobów inwestowania w szlachetny, złoty kruszec.
Alior Bank nie tylko oferuje sztabki złota najwyższej próby, ale każdy z klientów, który zdecyduje się na taką formę inwestycji, otrzyma certyfikat autentyczności dla każdej ze sztabek. Sztabki przeznaczone na sprzedaż dla klientów indywidualnych posiadają gramaturę 1g, 5g, 10g albo 1 uncja. Istnieje możliwość zakupu złota w większych gramaturach, ale takie transakcje będą realizowane przez Alior Bank na zamówienie klientów.
Załóż konto w Alior Banku:

zobacz szczegóły złóż wniosek

Źródło: Alior Bank