19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNajlepsza lokata już teraz w Banku Pocztowym

Najlepsza lokata już teraz w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy ze swoją lokatą terminową na 6-miesięcy zajął pierwsze miejsce bieżącego rankingu najlepszych lokat w Polsce, który został stworzony przez firmę Tax Care. Bank oferuje na półrocznym depozycie oprocentowanie rzędu 6%, które można porównać do oprocentowania na poziomie7,5% na zwykłej lokacie. Od lokaty w Banku Pocztowym nie trzeba płacić tzw. podatku Belki, jako że jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek.
W październiku wśród wszystkich dostępnych lokat w polskich bankach, ze swoją ofertą zwyciężył jednak Bank Pocztowy, co dla wielu może być sporym zaskoczeniem. Ranking stworzony przez Tax Care przedstawiał wyłącznie te najbardziej atrakcyjne oferty lokat terminowych, które skierowane są do mikroprzedsiębiorców. Na potrzeby rankingu założono, że przedsiębiorca lokuje w banku kwotę w wysokości 5000 zł.
Bank Pocztowy oferuje mikroprzedsiębiorcom wysoko oprocentowaną lokatę, która może być założona już dla niskiej kwoty 500 zł. Dodatkowym jej atutem jest to, że nie ma konieczności wizyty w Oddziale Banku, aby móc otworzyć w nim depozyt. Lokatę 6-miesięczną z oprocentowaniem „na rękę” 6% w skali roku można otworzyć zarówno w oddziałach Banku Pocztowego, jak i przez infolinię, czy stronę internetową.
Wśród innych, atrakcyjnych lokat Banku Pocztowego, w rankingu Tax Care znalazła się jeszcze lokata z dzienną kapitalizacją odsetek oprocentowana na 3,7% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu 4,6% w skali roku, jakie można by uzyskać na lokacie ze standardową kapitalizacją. Mowa tu o jednomiesięcznej lokacie w Banku Pocztowym, która uplasowała się w pierwszej trójce najlepszych lokat na rynku.
Dobrą propozycją dla mikroprzedsiębiorców w Banku Pocztowym jest też lokata na 3 miesiące, również posiadająca kapitalizację dzienną odsetek. Jej oprocentowanie wynosi 3,8%, co analogiczne jest dla oprocentowania 4,7% na standardowej lokacie, w której opłacany jest tzw. podatek Belki.
Co ciekawe, Bank Pocztowy powyższą ofertę wystosował nie tylko do mikroprzedsiębiorców, ale jednocześnie mogą z niej skorzystać klienci indywidualni.
Źródło: Bank Pocztowy