8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiZapłać za zakupy z PayU

Zapłać za zakupy z PayU

Zakupy internetowe z roku na rok stają się bardziej popularne. Zamiast czekać w kolejkach w sklepach tradycyjnych, wiele osób woli w zaciszu własnego domu zakupić dokładnie to, na co mają ochotę. Nie trzeba spędzać kilku godzin na zakupach w galeriach handlowych, czy w centrum miasta. Poza wszystkim, w sieci internetowej niejednokrotnie można kupić taniej wiele produktów.
Instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób kupujących w wirtualnych sklepach. Spółka zajmująca się od lat płatnościami w sieci internetowej postanowiła ułatwić proces płacenia za towary zakupione w sklepach www. PayU uruchamia konto, dzięki któremu proces płatności za zakupy online zostanie ograniczony do minimum i będzie trwał tyle, co płatność gotówką w stacjonarnym sklepie. Może być to duże ułatwienie dla kupujących w Internecie.
Do tej pory płatności za takie zakupy wymagały zalogowania się do konta użytkownika w sklepie, albo wypełnienia specjalnego formularza. Część internautów wskazuje, że pamiętanie wszystkich haseł dostępów i loginów do kont sklepowych było co najmniej uciążliwe, przez co doprowadzenie transakcji do końca okazywało się w wielu przypadkach wprost niemożliwe.
Dzięki wykorzystaniu konta PayU nie będzie już problemu z formalną stroną transakcji. Każdy internauta, który dokonuje zakupów w sieci będzie mógł założyć takie konto. Cały proces będzie polegał na jednorazowym wypełnieniu formularzu, w którym kupujący będzie musiał wpisać dokładne dane osobowe, wraz z adresem do wysyłki, numery kart i kont. Informacje te będzie można zmieniać w przyszłości. PayU zapowiada, że korzystanie z nowego konta nie pociągnie za sobą żadnych kosztów, będzie w pełni bezpieczne i pozwoli na dokonywanie płatności za zakupy w dosłownie kilka sekund.
Konto PayU będzie stanowiło duże ułatwienie w kwestii zakupów internetowych. Nie będzie już konieczności wypełniania zbędnych formularzy przy każdej transakcji. Takich dokumentów nie wypisujemy przecież dokonując zakupów w normalnych sklepach, dlatego też nie powinniśmy tego robić także i w sieci www. Z takiej idei wyrósł pomysł stworzenia przez spółkę PayU specjalnego konta. Dzięki niemu użytkownik posługując się tylko jednym loginem i hasłem do niego, będzie mógł szybko finalizować zakupy w wielu e-sklepach. Zaoszczędzi czas na zakupach internetowych, a wybrany sklep otrzyma od PayU informacje niezbędne do doprowadzenia transakcji do szczęśliwego końca.
Warto podkreślić, że PayU, jako agent rozliczeniowy nadzorowany przez Narodowy Bank Polski, posiada niezbędne struktury do gromadzenia danych klientów i ich zabezpieczania. Ma on również certyfikaty bezpieczeństwa MasterCard i VISA. Klienci nie muszą więc obawiać się, że podane przez nich dane w formularzu do konta PayU zostaną wykorzystane do cyberprzestępstw.