niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradnikiZalety i wady korzystania z programu „Rodzina na swoim”

Zalety i wady korzystania z programu „Rodzina na swoim”

rodzina
Wzięcie kredytu hipotecznego to nieraz dość duże zobowiązanie na długie lata. Posiadanie własnego mieszkania lub domu nie musi jednak być zawsze związane z wysokimi wydatkami, jeżeli zdecydujemy się na rządowy program „Rodzina na swoim”. Na czym on polega?
„Rodzina na swoim” w podstawowym założeniu ma pomóc w spłacie kredytu rodzinom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci. Głównym zadaniem tego programu jest spłata odsetek kredytu należnych bankowi przez państwo. Jest to możliwe przez pierwszych 8 lat kredytowania, a odsetki mogą być spłacane nawet w kwocie 50% raty odsetkowej w zależności od powierzchni nieruchomości, która ma zostać kupiona. Kredyty biorące udział w programie są dostępne w kilku bankach i są one udzielane tylko w walucie krajowej przez co nieraz są również droższe i po podliczeniu wszystkich kosztów kredytowania może się okazać, że taniej wychodzi wzięcie kredytu w EUR lub CHF. Niemniej jednak program rządowy „Rodzina na swoim” jest interesującą i wartą uwagi propozycją dla osób, które się do niego kwalifikują.
Porównaj kredyty hipoteczne w programie “Rodzina na swoim” przejdź do porównywarki kredytów i zaznacz odpowiednią opcję.

Kalkulator Kredytu Hipotecznego

Podobne wpisy

1 KOMENTARZ

  1. Wydawalo mi sie ze nie mam szans na ten program bo nie jeden bank powiedzial mi ze to niemozliwe, jednak w Getin udalo sie, jak widac sporo zalzy od banku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze