11.3 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiUdoskonalane oferty bankowej dla firm

Udoskonalane oferty bankowej dla firm

Udoskonalane oferty bankowej dla firmDotychczas banki skupiały się gównie na promowaniu i wzbogacaniu oferty skierowanej do klientów indywidualnych. Zdaje się, że dziś instytucje finansowe przypomniały sobie o firmach, które również poszukują obsługi bankowej i mogą być cennym klientem dla banku. Z uwagi na to wiele banków udoskonala swoją ofertę kierowaną do właścicieli przedsiębiorstw. Najczęściej, na ciekawy produkt i kompleksową obsługę bankową mogą liczyć właściciele Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą otrzymają bardzo korzystną ofertę kont firmowych między innymi w Idea Banku, Deutsche Banku PBC czy w Alior Banku. Należy powiedzieć, że sam Idea Bank pomimo posiadania oferty dla klientów indywidualnych, raczej nakierowany jest na obsługę klientów firmowych. Zrozumiałe więc jest, że ma on bardzo interesującą ofertę dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o konta bankowe. Konto firmowe w Idea Banku zostało nazwane „Firma to Zysk” i rzeczywiście, jego właściciele mogą zarobić na posiadaniu i użytkowaniu takiego produktu. Konto posiada wysokie oprocentowanie – w pierwszym roku jest to 5% w skali roku, ale może ono zostać podwyższone w ramach premii za wysokie wpływy. Jeśli klient zapewni wpływ na rachunek „Firma to Zysk” rzędu 50 001 zł albo wyższy, otrzyma premię w wysokości 1 punktu procentowego. O tyle właśnie wzrośnie oprocentowanie na całym rachunku firmowym.

To nie wszystkie atuty konta „Firma to Zysk”, oferowanego przez Idea Bank. Za konto klient płaci 4,99 zł miesięcznie, chyba, że zapewni wpływ na konto w wysokości 1000 zł miesięcznie, wówczas bank odstąpi od pobierania opłaty. Podobnie jest w przypadku karty debetowej wydawanej do konta. Przedsiębiorca zapłaci za nią 4,99 zł miesięcznie, albo wcale, jeśli wykona za jej pośrednictwem opłaty na 500 zł miesięcznie. Do konta „Firma to Zysk” przypisany jest program cashback, a Idea Bank zwraca w ramach jego funkcjonowania 1% wszystkich transakcji dokonanych kartą wydaną do konta.

Alior Bank w swojej ofercie dla firm posiada bezpłatną obsługę kasową, a także bank ten rezygnuje z pobierania wielu opłat od klientów firmowych. Z kolei, Deutsche Bank zaproponował właścicielom małych i średnich firm konto dbNET Biznes, z opcją założenia przez Internet. Bank rezygnuje w jego przypadku z pobierania opłat za jego otwarcie, prowadzenie, przelewy internetowe, czy też wpłaty i wypłaty gotówki. Do konta dodawany jest „Pakiet przedsiębiorcy”, bezpłatne ubezpieczenie assistance oraz konto oszczędnościowe db Oszczędna Firma z oprocentowaniem na 5% w skali roku.

Sprawdź, jakie promocje z myślą o przedsiębiorcach przygotowały banki. Aktualną ofertę kont dla firm znajdziesz tutaj, kredytów firmowych tu.