20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaPoradnikiUbezpieczenia idealne na zimę

Ubezpieczenia idealne na zimę

Ubezpieczenia idealne na zimę W czasie zimy najczęściej wykupujemy ubezpieczenia NNW dla narciarzy i snowboardzistów. Są to szczególne ubezpieczenia, które na pewno przydadzą się podczas każdego wyjazdu w góry, bez względu na to, czy celem naszej wyprawy są polskie Tatry, czy może francuskie Alpy. Ubezpieczenie pozwala skutecznie zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych przed skutkami wypadków na stokach, ale nie tylko.
Kompleksowe polisy ubezpieczeniowe mają o wiele szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Warto podkreślić, że nawet bez polisy ubezpieczeniowej w całej Unii Europejskiej Polacy są uprawnieni do skorzystania z opieki zdrowotnej, ale i tak w pewnych sytuacjach nieocenione okazuje się być dodatkowe ubezpieczenie. Ubezpieczenia dla narciarzy można wykupić w większości Towarzystw Ubezpieczeniowych, które funkcjonują dziś na polskim rynku, m.in. w Warcie, Generali, Axie czy Signal Iduna. Tygodniowe ubezpieczenie wyjazdowe dla jednej osoby pociąga za sobą koszt rzędu około 50 zł. Dla wielu turystów może się okazać, że będzie to zbyt wysoka składka, ale w wielu przypadkach jest ona naprawdę niewielka w stosunku do kosztów, jakie turysta musiałby ponieść samodzielnie, jeśli uległby przykładowo wypadkowi na stoku.
Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów to tylko jeden z typów ubezpieczeń, jakimi warto zainteresować się w czasie zimy. Lód na ulicach, zaspy na poboczach i śnieżyce to nienajlepsze warunki na drogach, a przecież wielu kierowców właśnie w takich okolicznościach musi się przemieszczać po kraju. Warto wówczas wykupić ubezpieczenie samochodu, dające nam spore poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście, ubezpieczenie OC musi wykupić każdy kierowca, którego pojazd podlega rejestracji w Polsce. Poza tym, przydatna będzie polisa autocasco. Na parkingu pod własnym domem nasz samochód może ulec zniszczeniu, kiedy inny kierowca wpadnie w poślizg i uderzy w nasze auto. Czasem na próżno można szukać sprawcy takich wydarzeń, dlatego też koszty naprawy samochodu może pokryć ubezpieczalnia, o ile mamy wykupione takie ubezpieczenie. Warto też wykupić nieobowiązkowe ubezpieczenie NNW oraz pakiet usług assistance. Zimą nasze auto szybciej może odmówić posłuszeństwa niż latem. Pomoc drogowa pomoże ubezpieczonemu w takich sytuacjach bezpłatnie.
Trzecim, niemniej ważnym ubezpieczeniem na zimę, jest ubezpieczenie mieszkania. W czasie zimowych wyjazdów na ferie czy święta dom pozostaje bez naszego nadzoru, co jest gratką dla włamywaczy. Z kolei, padający obficie śnieg może uszkodzić dach. Za jego naprawę może zapłacić ubezpieczyciel, jeśli tylko będziemy mieli wykupioną polisę ubezpieczeniową mieszkania.