23.6 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiKredyty przez Internet

Kredyty przez Internet

Kredyty online – nowocześnie i komfortowo
Kredyt jest to umowa pomiędzy organizacją udzielającą kredytu, najczęściej bankiem, a kredytobiorcą. Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, hipoteczny czy też samochodowy nieraz musimy odwiedzić kilka, kilkanaście banków i nie mamy żadnej gwarancji, że w końcu trafimy na satysfakcjonującą nas ofertę.
Większość banków zarówno tradycyjnych jak i wirtualnych prezentując swoją ofertę w Internecie skraca drogę do klienta, tym samym odciążając wstępną obsługę kredytobiorcy. Część z nich na potrzeby Internetu stworzyła specjalne grupy produktów, nie dostępnych w placówkach tradycyjnych. Oszczędności w ten sposób uzyskane pozwalają zaoferować tańsze kredyty.
Korzyści
Kredyty udzielane przez Internet, potocznie zwane kredytami online, mają znaczną przewagę nad kredytami udzielanymi tradycyjnie – ogromne oszczędności zarówno czasu jak i pieniędzy po obu stronach umowy. Wypełnianie wniosków online charakteryzuje się prostotą i szybkim czasem decyzji. Najważniejsze i największe korzyści płynące z używania Internetu do kontaktów z bankiem:

  • niskie oprocentowanie
  • szybka decyzja
  • długie okresy kredytowania
  • proste procedury i przejrzyste zasady udzielania kredytów

Kredyt w PLN, USD, Euro czy może w CHF?
Wybierając kredyt nieraz zastanawiamy się nad zaciągnięciem go w obcej walucie. Przez ostatnie pięć lat ta część rynku kredytów rozwijała się znakomicie. Ale, z jakim ryzykiem wiąże się kredyt w USD, Euro, czy CHF przekonaliśmy się zaledwie kilka, kilkanaście miesięcy temu, kiedy to nadszedł kryzys i mimo spadającego oprocentowania obce waluty wręcz wystrzeliły w górę. Wtedy to najniższe podwyżki dotknęły osoby spłacające kredyty w złotówkach.
Jednak również dziś warto się zastanowić nad kredytem choćby we frankach szwajcarskich. Można zaryzykować stwierdzenie, że złotówka już znacząco się nie osłabi, a zachodnie banki centralne pochłonięte walką z kryzysem będą nam serwować kolejne obniżki oprocentowania.
Podsumowanie
Zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytów zanim ruszymy do banków warto na spokojnie przeglądnąć i porównać oferty kredytów on-line umieszczone w Internecie. Może się okazać, że idąc do banku będziemy już zdecydowani. Przy okazji może trafimy na okazję, jakiej nie znajdziemy w żadnej placówce a przy tym zaoszczędzimy wiele swojego czasu.
Oferta on-line: kredyty gotówkowe | kredyty samochodowe | kredyty mieszkaniowe | kredyty dla firm