15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiKredyty odnawialne – jak to działa?

Kredyty odnawialne – jak to działa?

Kredyty odnawialne uznawane są za jedne z wygodniejszych oraz tańszych rodzajów kredytów, jednak oczywiście mają też kilka wad, o których przy ich zaciąganiu trzeba pamiętać. Czym są kredyty odnawialne?
Przede wszystkim udzielane są one w ramach korzystania z rachunku osobistego w banku, więc nie można wziąć ich też bez posiadania konta. Kredyt odnawialny polega generalnie na powiększeniu limitu debetowego na rachunku, który odnawia się za każdym razem, gdy spłacimy część zadłużenia, zatem z kredytu możemy korzystać przez cały czas, a umowy zawierane są zazwyczaj w przypadku kredytów odnawialnych na rok. Jednak taka forma kredytowania niesie ze sobą także pewną wadę, a mianowicie to, że osoby robiące często zakupy i mające problemy ze regularnym dokonywaniem opłat, mogą mieć problemy ze spłaceniem kredytu, ponieważ mogą zacząć uznawać go jako realne pieniądze dostępne na koncie, a nie jako kredyt.
Oprocentowanie kredytu odnawialnego przeważnie jest dość niskie, a także związane jest ono z naszym przychodami i zdolnością kredytową.