14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiKonto dla dziecka – jakie trzeba spełnić wymagania?

Konto dla dziecka – jakie trzeba spełnić wymagania?

Konta osobiste dla dzieci i młodzieży są obecnie coraz częściej wybierane. Dzięki nim można nauczyć dzieci nie tylko obsługi i korzystania z konta, ale również jest to doskonała lekcja zarządzania oraz odpowiedzialności, która także jest dobrym wejściem w dorosłość. Żeby założyć takie konta osobiste, muszą być spełnione określone wymogi.
Konta te są przeznaczone dla dzieci powyżej 13. roku życia. Wynika to z ustawy, która nie pozwala na zakładanie kont dla młodszych dzieci. Żeby założyć taki rachunek, konieczna jest obecność dziecka wraz z rodzicem. Potrzebnymi dokumentami dla rodzica jest dowód osobisty, dla dziecka z kolei paszport lub legitymacja szkolna. Niektóre banki dają też możliwość założenia takich kont przez internet, jednak formalności są podobne.
Po założeniu konta prawo do jego dysponowania ma dziecko, jednak rodzice mogą ustalać na nim limity wypłat czy płatności kartą, którą również można do niego wydać. Nie można jednak ustalać na takich rachunkach debetu, a opłaty za konto przeważnie są niskie lub nie ma ich wcale.
Zobacz także: