20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiJak tanio ubezpieczyć samochód?

Jak tanio ubezpieczyć samochód?

Jak tanio ubezpieczyć samochód? Ubezpieczenia samochodów, zarówno odpowiedzialności cywilnej, jak i autocasco, mocno zdrożały, a nic nie zapowiada tego, aby w tym względzie miały wkrótce nastąpić jakiekolwiek obniżki. Kierowcy muszą naszykować się więc na to, że koszty ubezpieczeń pojazdów mechanicznych będą rosły. Są na szczęście pewne sposoby pozwalające na zaoszczędzenie na ubezpieczeniach komunikacyjnych.
Przed wykupieniem polisy ubezpieczenia OC dla pojazdu, która jest koniecznością dla wszystkich aut rejestrowanych w Polsce, należy rozpoznać rynek. Jeśli wykupimy ubezpieczenie w pierwszym lepszym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, najprawdopodobniej mocno przepłacimy. Podczas poszukiwania najtańszego ubezpieczenia OC warto jest posłużyć się porównywarkami ubezpieczeniowymi, jakie dostępne są na różnych stronach internetowych. Można je znaleźć także na stronach banków. Wymagają one podania szeregu informacji o ubezpieczanym pojeździe oraz o jego właścicielu. Na ich podstawie porównywarki szacują wysokość składki ubezpieczenia OC i prezentują zestawienie firm, w których najtaniej wykupimy polisę odpowiedzialności cywilnej.
Towarzystwa Ubezpieczeniowe wielokrotnie w ciągu roku ogłaszają specyficzne promocje na ubezpieczenia OC. Jeśli na bieżąco śledzimy takie oferty, łatwiej będzie nam skorzystać z najbardziej atrakcyjnej z naszej perspektywy, opcji ubezpieczeniowej. Okresowe promocje cenowe na ubezpieczenia komunikacyjne nie trwają długo, dlatego trzeba być czujnym i w odpowiednim momencie wykupić polisę. Można to nawet zrobić jeszcze przed wygaśnięciem starego ubezpieczenia, jako że istnieje opcja zaznaczenia, od kiedy nowa polisa ma obowiązywać. Promocje ogłaszane przez ubezpieczalnie pozwalają na obniżenie stawki za polisy na przykład wybranych modeli pojazdów. Innym razem Towarzystwa Ubezpieczeniowe w szczególny sposób traktują konkretnych klientów, zwłaszcza tych bezszkodowych, którzy w ubiegłych latach zachowali komplet zniżek. Najlepsze są zniżki procentowe, a nie kwotowe, ponieważ pozwalają kierowcom zaoszczędzić najwięcej pieniędzy.
Na obniżenie ceny polisy ubezpieczenia OC może wpłynąć nawet to, gdzie ją zamówimy. Najtańszą opcją będzie przy tym skorzystanie z kanałów direct. Wykupienie ubezpieczenia w Internecie sprzyja oszczędnościom. Korzystając z tego kanału dystrybucji właściciel pojazdu może uzyskać zniżkę na ubezpieczenie OC rzędu nawet 20%. Przekłada się to na wysoką kwotę zaoszczędzonych pieniędzy.
Ubezpieczyciele korzystają często z serwisów społecznościowych. Można za ich pośrednictwem zamówić polisę taniej, wygrywając kod promocyjny czy innego rodzaju bonus od ubezpieczalni.

Polecamy: