31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoradnikiIle można zarobić na koncie oszczędnościowym?

Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

Konta oszczędnościowe to obok lokat bankowych, produkt finansowy, dzięki któremu klient może pomnażać posiadane oszczędności. Banki w Polsce w ostatnim czasie toczą zażarty bój o klientów właśnie w dziedzinie produktów depozytowych. Dzięki temu oprocentowanie kont oszczędnościowych wciąż rośnie. W chwili obecnej można uzyskać ofertę na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym ponad 8% w skali roku.
Taką ofertę przedstawił klientom Deutsche Bank. Na jego koncie oszczędnościowym można zarobić 8,1% rocznie bez podatku. Jest to porównywalne z oprocentowaniem rzędu 10% na zwykłej lokacie bankowej, od której należy odprowadzić podatek Belki, w wysokości 19% zysków.
Najprawdopodobniej w ślady Deutsche Banku pójdą i inne instytucje bankowe, choć jednocześnie bankowcy mówią, że klienci nie mogą oczekiwać oprocentowania na poziomie 10%, które istniało na kontach oszczędnościowych 3 lata temu, jeszcze przed kryzysem finansowym i nastaniem czasów wysokiej inflacji.
Deutsche Bank najwyższe oprocentowanie proponuje w ramach promocji na db Konto Oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Warunkiem jego otwarcia jest posiadanie w Deutsche Banku PBC rachunku osobistego db NET. Jego otwarcie nie wiąże się z poniesieniem opłat wstępnych, ale klient zmuszony jest uiścić prowizję za kartę debetową wydaną do konta, nawet, jeśli jej nie używa. Promocja na oprocentowanie 8,1% na koncie oszczędnościowym bez podatku obejmie swym zasięgiem wyłącznie nowych klientów, którzy dotychczas nie mieli żadnych związków z Deutsche Bankiem.
Dziś to właśnie Deutsche Bank przoduje w zakresie ofert na konta oszczędnościowe w obrębie polskiego rynku bankowego. Deutsche Bank oferuje tak wysokie oprocentowanie konta wyłącznie dla nowych klientów, którzy z oferty skorzystają w trybie online. Wniosek o otwarcie konta db NET, które stanie się przepustką dla klienta do otwarcia korzystnie oprocentowanego konta oszczędnościowego, należy złożyć na stronie internetowej banku. Deutsche Bank dodatkowo stawia pewne warunki klientom, którzy zechcą skorzystać z promocji na konto oszczędnościowe. Posiadacz konta db NET może na przykład założyć wyłącznie jedno konto oszczędnościowe, zaś promocyjne oprocentowanie, które przypomnijmy – wynosi 8,1% bez podatku w skali roku, obowiązuje tylko dla salda poniżej 10 tys. zł. Jeśli saldo będzie wyższe, to oprocentowanie takich kwot na rachunku oszczędnościowym w Deutsche Banku wyniesie zaledwie 4,09%. Należy podkreślić, że wskazane oprocentowanie konta oszczędnościowego trwa tylko do 28 lutego przyszłego roku. Taki jest termin zakończenia promocji w Deutsche Banku. Można więc jedynie przez 3 miesiące cieszyć się z oprocentowania na 8,1% w skali roku na koncie oszczędnościowym.