14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiDlaczego warto zainwestować w nieruchomości?

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości?

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości? Inwestowanie w nieruchomości zawsze okazywało się opłacalne, oczywiście w dłuższej perspektywie czasu. Takie obiekty z czasem drożeją, a więc można je sprzedać po czasie z dużym zyskiem. Pamiętajmy jednak, że z tego typu inwestowaniem wiąże się szereg skomplikowanych procedur, pociągających za sobą koszty. Jeśli wiemy jak je ominąć, inwestowanie w nieruchomości staje się jeszcze bardziej dochodowe.
Inwestorzy, którzy nie lubią ryzyka i chcą wypracować zyski w dłuższej perspektywie czasu, powinni odwrócić się od giełdy i rozpocząć inwestowanie w nieruchomości. Zaletą takiego działania jest też możliwość szerokiego zastosowania dźwigni finansowej, a także skorzystania z ulg podatkowych.
Nawet jeśli nie posiadamy wystarczających środków do inwestowania w nieruchomości, to możemy je pozyskać z zewnętrznych źródeł. Bank o wiele chętniej udzieli nam kredytu hipotecznego, na zakup nieruchomości, niż kredytu z przeznaczeniem na nabycie walorów giełdowych, czy też jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
Wartość nieruchomości niemalże zawsze wzrasta, ale należy naszykować się na to, że będzie to dłuższa inwestycja. Na giełdzie można sporo zarobić w krótkim czasie, ale istnieje wysokie ryzyko tego, że straci się nie tylko zyski, ale nawet cały kapitał, jaki zainwestowaliśmy w akcje, które zaczęły nagle zniżkować.
Inwestowanie w nieruchomości niesie za sobą wiele korzyści, wśród których należy wymienić możliwość zyskiwania na wzroście wartości oraz przepływie pieniężnym inwestycji, bez konieczności angażowania w to kolejnych środków finansowych. Inwestor w konsekwencji uzyskuje wysokie zwroty z inwestycji. Dla wielu inwestorów nieruchomości inwestycyjne są źródłem stałego, comiesięcznego dochodu, z którego śmiało można utrzymać swoją rodzinę.
Czasem nieruchomości można kupić w bardzo korzystnej cenie. Poniżej ich wartości sprzedają je osoby, dla których liczy się czas. Na przykład właściciel musi pozbyć się mieszkania, ponieważ wyjeżdża na stałe za granicę itd. Posiadając nieruchomość można decydować o wzroście wartości takiej inwestycji, co jest niestety niemożliwe podczas inwestowania w akcje czy w fundusze inwestycyjne. Remont mieszkania, odnowienie elewacji, czy też zaaranżowanie ogrodu – to wszystko wpływa na wzrost ceny i atrakcyjności konkretnej nieruchomości.
Ostatnim, ale chyba jednym z najważniejszych powodów, dla których opłaca się inwestować w nieruchomości jest to, że nie sprzedając nabytego mieszkania, domu, czy działki, nie ma konieczności zapłaty podatku dochodowego. Zyski z najmu również mogą być wolne od podatku, ponieważ ich ochronę zapewnia amortyzacja nieruchomości.