31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPatronat medialnySzkolenie - Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie – Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie - Projektowanie planów ciągłości działaniaPortal bankowynet.pl zaprasza do udziału w szkoleniu Projektowanie planów ciągłości działania (business continuity plans), które odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2012 w Warszawie.

Ciągłość działania jest zdolnością organizacji do przewidywania i reagowania na incydenty i zakłócenia w prowadzonej działalności w celu jej kontynuowania na akceptowalnym zdefiniowanym poziomie. Polityka Ciągłości Działania to odpowiedź na zagrożenia wynikające z ryzyka operacyjnego – ryzyka strat w wyniku niewłaściwego lub błędnego działania procesu, ludzi i systemów lub wpływu wydarzeń zewnętrznych.

Przez Politykę ciągłości działania organizacji rozumiemy ogół zasad i działań mających na celu zapewnienie sprawnej i nieprzerwanej realizacji jej zadań. Jej celem jest ograniczanie zagrożeń organizacyjnych do poziomu uznanego za dopuszczalny. Podstawą realizacji jest plan ciągłości działania – udokumentowany zbiór procedur i informacji, które określają jak w warunkach poważnego zakłócenia działalności biznesowej zapewnić warunki zastępcze dla tej działalności na akceptowalnym zdefiniowanym poziomie oraz jak zorganizować tok przywracania stanu sprzed zakłócenia. Serdecznie zapraszamy na szkolenie:

Projektowanie planów ciągłości działania (business continuity plans)
10-11 grudnia 2012, Warszawa

autorskie połączenie teorii z praktyką – kilkunastominutowe wykłady przeplatane półgodzinnymi ćwiczeniami, które składają się na spójny projekt planu ciągłości działania. Program->

Szkolenie poprowadzi dr inż. Janusz Zawiła-Niedźwiedzki – pracownik naukowy Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz kierownik szeregu ważnych projektów gospodarczych.

Do udziału zapraszamy specjalistów i managerów:

  • zarządzania ryzykiem,
  • zarządzania kryzysowego,
  • zarządzania bezpieczeństwem,
  • zarządzania ciągłością działania w sektorach: finansowym, przemysłowym i w administracji.

Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002). Więcej->

A jeśli Twoja organizacja posiada już plan ciągłości działania? Należy pamiętać, że jednorazowe przygotowanie planu nie jest gwarancją odpowiedniego przygotowania organizacji na potencjalne zagrożenia. Ważne jest prowadzenie cyklicznych przeglądów i bieżąca aktualizacja.

Liczba miejsc ograniczona!!! Zarejestruj się->

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia wewnętrznego dostosowanego do potrzeb Państwa organizacji.

Kontakt z organizatorem:
Kamila Gut
mobile: + 48 725 786 006
[email protected]