15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPatronat medialnyPrzeciwdziałanie praniu pieniędzy

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Zapraszamy na szkolenie: Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – obowiązki banków w świetle nowelizacji ustawy, 18 marca 2010 roku, Hotel Belweder – Klonowa, ul. Flory 2, Warszawa:
Nowe przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy dokonały długo oczekiwanej implementacji III Dyrektywy regulującej tę dziedzinę. Zmieniły w znacznym stopniu obowiązujące od kilku lat zasady postępowania banków i innych instytucji, wprowadzając m.in. obowiązek podejmowania czynności z zachowaniem staranności w celu identyfikacji rzeczywistego beneficjenta, stosowania wzmożonych środków bezpieczeństwa finansowego, czy zmiany w zakresie rejestracji transakcji.
Dzięki udziałowi w szkoleniu zdobędą Państwo wiedzę na temat interpretacji nowych przepisów i ich implementacji w praktyce. Poznają Państwo metody prania pieniędzy na podstawie rzeczywistych sytuacji. Dużym atutem spotkania będą omawiane przykłady z praktyki banków oraz liczne ćwiczenia.
Do udziału zapraszamy:
Pracowników Departamentu Audytu, Compliance, Departamentu Bezpieczeństwa, Kredytów detalicznych i korporacyjnych, Obsługi klienta.
Prowadzący:
Doktor nauk prawnych (doktorat na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego) z wieloletnią praktyką w bankowości. Dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu wykładów z zakresu prawa dla banków, wykładowca akademicki. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu analizy finansowej banków na Georgetown University i University of Wisconsin – La Crosse w Stanach Zjednoczonych. Odbył praktykę w the Office of the Comptroller of the Currency, federalnym nadzorze bankowym Stanów Zjednoczonych. Administrator Bezpieczeństwa Informacji w dwóch bankach. Wpisany w 2001 r. na listę trenerów z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, prowadzoną przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej – Wiceministra Finansów. Autor wielu publikacji i analiz z zakresu prawa bankowego oraz ekspert w programach telewizyjnych poświęconych gospodarce.
Więcej informacji: Przeciwdziałanie praniu pieniędzy
Patronat medialny: bankowynet.pl