17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaPatronat medialnyKonferencja Nowoczesne Data Center - podsumowanie

Konferencja Nowoczesne Data Center – podsumowanie

Konferencja Nowoczesne Data Center - podsumowanieNowe prądy, nowe technologie i case study w pigułce – czyli III edycja „Nowoczesne Data Center” już za nami. 21 listopada pod patronatem honorowym ISSA oraz Warszawskiej Izby Przedsiębiorców odbyła się kolejna edycja konferencji poświęconej rozwiązaniom dla Data Center zorganizowanym przez zespół MultiTrain Sp. z o. o.

W Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” spotkali się liderzy rynku IT, aby nie tylko wymienić się cenną wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim zaprezentować nowe kierunki rozwoju współczesnych technologii. Konferencję uświetnili nie tylko przedstawiciele wiodących polskich producentów, jak również zagraniczni goście.

Mocnym punktem spotkania były wystąpienia merytoryczne, podczas których słuchacze dowiedzieli się m.in. jakie korzyści płyną z inwestycji w bezpieczną i sprawną infrastrukturę przedsiębiorstwa, w jaki sposób właściwie zarządzać centrum danych oraz jak optymalizować zużycie energii i minimalizować koszta utrzymania.

– Konferencja pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku Data Center, zarówno w projektowaniu połączeń logicznych jak i w technologiach urządzeń niezbędnych w infrastrukturze tego typu obiektów – mówi Piotr Wójcik, Dyrektor Dywizji UPS wSocomec Polska – Ci uczestnicy, którzy planują stworzenie swojego Data Center dowiedzieli się na co w szczególności powinni zwrócić uwagę. A ci, którzy już taki obiekt posiadają dowiedzieli się co mogą zrobić by go usprawnić lub lepiej zabezpieczyć.

Zdaniem Krzysztofa Fingasa, Regional Sales Managera w Brocade Polska – Pozytywnym zaskoczeniem była wysoka frekwencja w stosunku do założeń: uczestnicy spełniający kluczowe funkcje w swoich organizacjach IT oraz różnorodność sektorów gospodarczych. Również przyjazny klimat otoczenia konferencji sprzyjał interakcjom w czasie przerw.

– Konferencja była dobrą okazją do wymiany doświadczeń z ekspertami i kluczowymi decydentami branży IT. Wysoki poziom merytoryczny, ciekawe prezentacje techniczne i case study umożliwiły uczestnikom zapoznanie z najnowszymi trendami w dziedzinie budowy i zarządzania profesjonalnym Data Center – podsumowuje Anna Zuchara z Diskus Polska.

Spotkanie stało się swoistym „case study w pigułce”, podczas którego uczestnicy mieli okazję wysłuchać uwag ekspertów dotyczących zarówno popularnych i funkcjonujących w przedsiębiorstwach rozwiązaniach, jak i „wkraczającej” na rynek nowej erze wirtualizacji firmowych zasobów oraz cloud computingu. Uzupełnieniem wiedzy z zakresu technologii stały się prelekcje ekspertów niezależnych, którzy zaprezentowali zarówno korzyści inwestycyjne, jak i prawne aspekty związane z bezpieczeństwem przetwarzanych danych.

Tegoroczna edycja konferencji świadczyła o niesłabnącym zainteresowaniu tematyką Data Center oraz postępującej w błyskawicznym tempie ewolucji technologii IT. Jakie rozwiązania zdominują zatem centra danychw przyszłym roku? – dowiemy się z pewnością podczas kolejnej edycji.