26.4 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaBez kategoriiPKO Bank Polski partnerem światowego kongresu studentów

PKO Bank Polski partnerem światowego kongresu studentów

PKO Bank Polski został partnerem 68. Światowego Kongresu AIESEC – największej międzynarodowej organizacji studenckiej. Spotkanie zaplanowane jest na sierpień br. w Warszawie. Przedstawiciele Banku wezmą udział w cyklu konferencji poprzedzających kongres – SpeakOut Tour. 21 kwietnia zapraszamy na spotkanie do Łodzi.

Program każdego z wydarzeń SpeakOut Tour obejmuje warsztaty „Przedsiębiorczość finansowa – czyli jak zarządzać własnym budżetem?”  przygotowane przez partnerów wydarzenia. W Łodzi w czwartek 21 kwietnia poprowadzi je Paulina Muskała – dyrektor Biura Produktów Inwestycyjnych w Departamencie Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych, PKO Banku Polskiego.  Uczestnikom przybliży zarządzanie budżetem nadwyżkowym. – Zajmiemy się m.in. oszczędnościami gospodarstw domowych w Polsce i na świecie, rynkiem produktów nadwyżkowych: depozytami, funduszami inwestycyjnymi, inwestycjami bezpośrednimi. Omówimy też finanse behawioralne – fazy cyklu życia inwestora, najczęstsze błędy inwestorów – zapowiada Paulina Muskała.

SpeakOut Tour to cykl jednodniowych spotkań w pięciu miastach Polski (Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Kraków) dla studentów i absolwentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i porozmawiać o problemach otaczającego świata, ważnych szczególnie dla młodego pokolenia. Celem jest wprowadzenie studentów oraz młodych ludzi z Polski w dyskusję na temat różnorodności, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju. W programie oprócz warsztatów przewidziana jest także debata przedstawicieli różnych sektorów gospodarki, prelekcja gościa specjalnego, a także konkurs SpeakOut Tour, w którym 6 uczestników otrzyma możliwość wygłoszenia krótkiego dziesięciominutowego wystąpienia i wygrania zaproszenia na Global YouthSpeak Forum- wydarzenie organizowane w ramach 68. Światowego Kongresu AIESEC. Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zarejestrować się na konferencję w swoim mieście. Szczegóły oraz możliwość rejestracji na stronie www.speakout.aiesec.pl.

Podczas kolejnego spotkania (28 kwietnia w Warszawie)  w debacie na temat “Własna firma czy etat? Czy warto założyć działalność gospodarczą?” weźmie udział Rafał Madej – dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych, PKO Banku Polskim, który także poprowadzi warsztat.

Światowy Kongres AIESEC 2016 odbędzie się w Warszawie i potrwa od 14 do 23 sierpnia 2016. Będzie miejscem wymiany opinii ponad tysiąca uczestników z ponad 120 krajów. Podczas kongresu przewidziana jest m.in. ekspozycja najciekawszych elementów kultury, historii i tradycji państw biorących udział w Kongresie (Globalna Wioska), poznanie polskich tradycji, kultury, historii, rozwoju i możliwości, jakie oferuje (Polski Wieczór) oraz konferencja będąca platformą do dialogu młodych ludzi ze światowymi liderami biznesu i ekspertami z różnych dziedzin i sektorów związanych z przedsiębiorczością, zrównoważonym rozwojem i różnorodnością (Global YouthSpeak Forum).

 

Źródło: PKO Bank Polski