niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaBez kategoriiPKO Bank Polski Liderem 2015 roku

PKO Bank Polski Liderem 2015 roku

Wdrożone przez PKO Bank Polski rozwiązanie informatyczne dostosowujące Bank do wymogów Rozporządzenia UE EMIR wygrało w kategorii „Bankowość i finanse” konkursu „Gazety Bankowej”. Celem tego kompleksowego oprogramowania jest ograniczenie ryzyka kredytowego i operacyjnego na rynku transakcji pochodnych.

System w pełni wspiera procesy rozliczania transakcji za pośrednictwem Centralnych Izb Rozliczeniowych (CCP). PKO Bank Polski otrzymał tytuł Lidera 2015 za rozwój nowych technologii i rozwiązań IT.

– Dbając o efektywność i konkurencyjność na rynku, nieustannie poszukujemy i wdrażamy nowoczesne rozwiązania. Wyznaczamy nowe standardy i dobre praktyki w branży bankowej i finansowej. Kluczową kwestią jest stosowanie najnowocześniejszych technologii, dostosowywanie ich do konkretnych potrzeb przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa – powiedział Piotr Alicki, wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar Informatyki i Usług.

Od roku bank prowadzi prace nad pierwszym w polskiej bankowości kompleksowym rozwiązaniem wykorzystującym biometrię, które zwiększy bezpieczeństwo klientów i efektywność banku. W tym roku powstał Bankowy Centralny Ośrodek Przetwarzania Danych – jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów tego typu. Ponadto, PKO Bank Polski, jako pierwszy w Europie rozpoczął współpracę z firmą Microsoft w ramach programu Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP). Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez wymianę informacji dotyczących potencjalnych zagrożeń.

PKO Bank Polski aktywnie włącza się w projekt budowy Cyfrowej Polski. Współpracuje z innymi bankami i administracją rządową w programie 500 plus, umożliwiając składanie wniosków poprzez swoje serwisy  iPKO i Inteligo. A już wkrótce, klienci Banku będą mogli korzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – zakładając profil z poziomu systemów transakcyjnych Banku.

Celem konkursu Lider 2015 jest wyłonienie tych firm i instytucji finansowych, które wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Konkurs ma również na celu pokazanie istotnej roli wdrażanych technologii w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w ich otoczeniu wewnętrznym, jak również wpływu na korzyści biznesowe. Bank regularnie jest nagradzany w tym konkursie. W ubiegłorocznej edycji zdobył Nagrodę Główną i tytuł Bankowego Lidera Informatyki. Kapituła konkursu doceniła Bank za zaangażowanie w przełomowy projekt dla polskiego rynku finansowego – zainicjowanie i doprowadzenie do powstania spółki Polski Standard Płatności oraz uruchomienie systemu płatności mobilnych BLIK.

Źródło: PKO Bank Polski

Podobne wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze