14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiInnergo Systems partnerem generalnym Kongresu Forum Technologii Bankowych

Innergo Systems partnerem generalnym Kongresu Forum Technologii Bankowych

Już 27 kwietnia w Jachrance odbędzie się pierwszy Kongres Forum Technologii Bankowych. Wydarzenie będzie poświęcone tematom ważnym dla sektora bankowego i strategicznym z punktu widzenia firm technologicznych. Partnerem generalnym wydarzenia jest Innergo Systems.

 

Kongres Forum Technologii to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i rozmów na temat zagadnień IT w sektorze finansowym. Podczas kongresu odbędą się wykłady, prezentacje i panele dyskusyjne. Agendę podzielono na trzy główne sesje: Cyfrowy Obywatel, Fintech oraz Otwarte API & Security, Big Data & Cloud Computing. Eksperci poruszą między innymi tematy eAdministracji w nawiązaniu do programu 500+, cyfrowej tożsamości, bezpieczeństwa transakcji bankowych w erze dostępu mobilnego, wykorzystania nowych technologii w bankowości.

 

Rozwój rozwiązań IT, w tym także technologii mobilnych, niesie za sobą wiele szans. Dlatego warto wśród przedstawicieli środowiska finansowego rozmawiać o możliwościach tworzenia rozwiązań, zarówno optymalizujących codzienną pracę bankowców, jak i systematyzujących i upraszczających komunikację na linii bank – Klient. Aspektem niezwykle istotnym jest również bezpieczeństwo, ponieważ to właśnie instytucje finansowe powinny przywiązywać szczególną uwagę do kwestii ochrony danych.

 

Od kilku lat obserwujemy transformacje w podejściu do biznesu w sektorze bankowym.Kadra zarządzająca potrzebuje narzędzi dostosowanych do ich trybu pracy – sprawnie działających, w pełni zabezpieczonych, dających możliwością tworzenia różnego rodzaju analiz. Dzięki nowoczesnym aplikacjom mobilnym, dostępnym na iOS, jest to obecnie możliwe. Dedykowane systemy pozwalają na szybki i bezpieczny dostęp do kluczowych danych oraz ich wizualizację. Umożliwiają dostęp z każdego miejsca, stąd wykorzystanie tych funkcji przez pracowników banków nie jest ograniczane. Wyobraźmy sobie sytuację, w której przedstawiciel banku przyjeżdża bezpośrednio do Klienta. Spotkanie nie sprowadza się już tylko do rozmowy informacyjnej, ale to właśnie tam na miejscu finalizowane są wszelkie formalności, bez konieczności kierowania Klienta do oddziału. Kadra zarządzająca uzyskuje również możliwość dostępu do analiz oraz wyników w przejrzystej formie, co znacznie ułatwia pracę, a także prognozy i organizacjęzadań zespołu. Teraz, gdy nowoczesne technologie tak szybko się rozwijają, takie podejście do rozwiązań dla branży finansowej jest wręcz obowiązkowe – komentuje Wojciech Gargul, kierownik handlowy firmy Innergo Systems Sp. z o.o.

 

Organizatorami kongresu są Forum Technologii Bankowych oraz Związek Banków Polskich. Ministerstwo Cyfryzacji, Komisja Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwo Rozwoju objęły konferencję honorowym patronatem.

 

Źródło: Innergo Systems