20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiBank Millennium partnerem wystawy w prestiżowej galerii fotografii

Bank Millennium partnerem wystawy w prestiżowej galerii fotografii

Bank Millennium jest partnerem wystawy fotografii Sandro Millera, Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii, która odbywać się będzie w Leica 6X7 Gallery w Warszawie.


Bank Millennium od 25 lat jest parterem wydarzeń artystycznych i promuje dobrą sztukę. Staramy się być tam gdzie dzieje się coś wyjątkowego. Nazwiska Sandro Millera, Johna Malkowicza i prestiżowa galeria Leica 6×7 są gwarancją czegoś magicznego i niezapomnianego powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.


Wystawa inspirowana jest najwybitniejszymi fotografiami portretowymi XX wieku. Zostały one zaaranżowane na nowo przez Sandro Millera- amerykańskiego fotografa i fotografika szukającego inspiracji w historii fotografii. Światło, kadr, stylizacja i emocje naśladują wybitne pierwowzory, ale jako model we wszystkich rolach wystąpił John Malkovich – znany amerykański aktor. W ramach tego projektu “zagrał” on m.in. w Che Guevarę, Einsteina, Hemingwaya, Lenona, a nawet Marlyn Monroe.

 

Wystawa jest również swego rodzaju refleksją nad istotą aktorstwa i portretu, oraz inspiracją do własnych studiów nad historią fotografii.

 

Wystawa składa się 35 zdjęć, wykonanych różnymi technikami i prezentowanych w rozmaitych formatach, kolorowych i czarno-białych.

 

Wystawa będzie prezentowana w Leica 6X7 Gallery, ul Mysia 3 w Warszawie od 22 kwietnia do 12 czerwca 2016 roku.

Źródło: Bank Millennium