20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjeMeritum Bank promuje lokatę

Meritum Bank promuje lokatę

Meritum Bank promuje lokatęOd 18 maja bieżącego roku Meritum Bank promuje swoją 6-miesiączną lokatę z dzienną kapitalizacją. Oferta będzie dostępna wyłącznie do 25 maja, a więc przez osiem dni. Jest to interesująca oferta rynkowa, bowiem posiada jedno z najwyższych oprocentowań na rynku. Wynosi ono 4,88%, co odpowiada oprocentowaniu lokaty tradycyjnej rzędu 6,10%. Lokata z dzienną kapitalizacją pozwala na ominięcie konieczności płacenia podatku dochodowego, tzw. podatku Belki.
Oferta nowej, 6-miesięcznej lokaty z jednodniową kapitalizacją bez podatku, skierowana jest do dotychczasowych klientów Meritum Banku, którzy posiadają otwarte rachunki bieżące w tym banku, jak również dla zupełnie nowych klientów, nie korzystających dotychczas z jego oferty.
Lokatę można założyć nie wychodząc z domu, w trybie internetowym. Nie ma konieczności odwiedzania placówki banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 3 000 zł, a maksymalna 10 000 zł. Meritum Bank nie stawia klientom żadnych ograniczeń w zakresie ilości otwieranych przez nich lokat. Otwarcie i prowadzenie lokaty nie obciąża jej posiadacza żadnymi dodatkowymi opłatami, a Bank nie pobiera prowizji.
Podane oprocentowanie depozytu, w wysokości 4,88% netto jest oprocentowaniem w skali roku. Zakładając lokatę w Meritum Bank klient nie musi jednocześnie otwierać w banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto podkreślić, że wszystkie lokaty w Meritum Banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty maksymalnej 100 000 euro.
Jeśli Klient zdecyduje się na zlikwidowanie lokaty przed upływem okresu deponowania, bank za wypłatę środków pobierze opłatę w wysokości 50 zł, ale nie może być ona wyższa od sumy skapitalizowanych odsetek w okresie deponowania.
Promocja na 6-miesięczną lokatę w Meritum Banku jest już kolejną odsłoną tej samej oferty. Poprzednie, krótkotrwałe promocje, cieszyły się zainteresowaniem wśród klientów i z uwagi na to, Bank podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnej promocji depozytu.
Równolegle z promocją lokaty 6-miesięcznej, Meritum Bank prowadzi promocję oferty Kont Zarabiających. Hasłem całej kampanii jest „Przejdź do Meritum! Zrób to dla pieniędzy!”. Dla wszystkich posiadaczy Kont Zarabiających w Meritum Banku przygotowano specjalne rabaty, na przykład mogą oni liczyć na 4% zwrot wydatków na paliwo i inne zakupy na wszystkich stacjach benzynowych. Dodatkowo, wypłaty z bankomatów w Polsce są całkowicie bezpłatne.
Łącznie z Kontem Zarabiającym, Meritum Bank oferuje konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek, które jest oprocentowane na 4,3% w skali roku. Jest to porównywalne z oprocentowaniem 5,3% w skali roku na zwykłym koncie, posiadającym kapitalizację miesięczną.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Meritum Bank