16.4 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaBanki promocjeMarża w dół w BPH

Marża w dół w BPH

Marża w dół w BPHBank BPH wprowadza do swojej nowej oferty obniżoną marżę kredytową. Promocja na „Kredyt Dopasowany” trwa do 30 czerwca bieżącego roku. Ze szczegółowymi jej warunkami można zapoznać się w oddziałach Banku BPH oraz na jego stronie internetowej. Kredyt hipoteczny w ramach nowej oferty klienci mogą zaciągnąć w każdym oddziale banku, jak i w Placówkach partnerskich oraz u Agentów Banku BPH.
Istnieje jednak szereg obwarowań, jakie klient musi spełnić, aby skorzystać z obniżonej, promocyjnej prowizji. Jeśli kredytobiorca założy lub posiada w Banku BPH rachunek osobisty „Konto Kapitalne” lub „Sezam Max”, a jednocześnie zapewni wpływ dochodów zadeklarowanych we wniosku kredytowym w całym okresie spłaty kredytu, wówczas może liczyć na obniżenie marży o 0,3 punktu procentowego.
To nie jedyna obniżka marży, na jaką zdecydował się Bank BPH. O kolejne 0,4 punktu procentowego marża zostanie obniżona, jeśli kredytobiorca po upłynięciu pierwszego okresu ubezpieczeniowego, postanowi kontynuować ubezpieczenie na życie oraz na wypadek niezdolności do pracy. Do takiego ubezpieczenia musi przystąpić każdy klient, który zawiera w Banku BPH umowę kredytową. Po 1 roku ubezpieczenia bank obniży marżę o 0,2 punktu procentowego.
Następna obniżka tego samego rzędu nastąpi w przypadku, gdy klient przedłuży ubezpieczenie od ryzyka utraty stałego źródła dochodu na skutek utraty pracy. Wówczas po drugim roku marża kredytu znów ulegnie obniżeniu o 0,2 punktu procentowego. W sumie z poprzednią obniżką będzie to już 0,4 punktu procentowego mniej.
Bank nie stawia ograniczeń w zakresie korzystania z kolejnych obniżek marży. Klienci mają więc możliwość jej obniżenia finalnie o 0,8%. To całkiem sporo, ale należy pamiętać o konieczności skorzystania z produktów bankowych wyznaczonych w warunkach promocji przez Bank BPH.
Warto wspomnieć co nieco o innych kosztach kredytowych odnośnie promocyjnych kredytów hipotecznych z obniżoną marżą bankową. Otóż, w ich przypadku roczna rzeczywista stopa oprocentowania dla kredytu mieszkaniowego opiewającego na 200 tys. zł, udzielonego w walucie rodzimej, wyliczona z wykorzystaniem aktualnej stopy bazowej WIBOR 3M równej 4,20%, wynosi 6,84% w przypadku marży 1,2% w pierwszym roku kredytowania nieruchomości.
Bank BPH wprowadzając nową, obniżoną marżę na kredyty hipoteczne stara się przyciągnąć do siebie nowych klientów. Realizuje politykę zwiększania liczby udzielonych kredytów hipotecznych inwestorom prywatnym.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Bank BPH