17.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościZyskowna Energia w DB po raz trzeci

Zyskowna Energia w DB po raz trzeci

Zyskowna Energia w DB po raz trzeci Tylko do 20 lipca możesz dokonać subskrypcji „Zyskownej Energii” – produktu strukturyzowanego, oferowanego przez Deutsche Bank PBC. To już trzecia edycja produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego. Pierwsza okazała się najlepszym produktem strukturyzowanym I kwartału 2012 r.

Produkt strukturyzowany db Gwarancja- Zyskowna Energia to… czysty zysk. Z analizy przeprowadzonej przez Structus.pl wynika, iż spośród wszystkich dostępnych na polskim rynku produktów strukturyzowanych, które zakończyły się w pierwszym kwartale 2012 roku, największy zysk przyniosły oferowane przez Deutsche Bank PBC.

Trzyletnie struktury db Gwarancja – Zyskowna Energia I oraz db Gwarancja – Zyskowna Energia II zarobiły odpowiednio 42 i 40 procent. Co oznacza, że inwestorzy, którzy w 2009 roku, wpłacili minimalną kwotę 5 000 PLN, zarobili aż 2 100 PLN (zysk nie był opodatkowany tzw. „podatkiem Belki”). W skali roku struktury Gwarancja – Zyskowna Energia I oraz II zyskały odpowiednio 13,3 i 14 proc.

Nic dziwnego, że Deutsche Bank zdecydował się uruchomić kolejna edycję lokaty. Zyskowna Energia III to podobnie, jak dwie poprzednie subskrypcje, produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy, który powstał przy współpracy banku z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A.

Db Gwarancja – Zyskowna Energia oferowana jest w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, dzięki czemu klient zyskuje 100 proc. gwarancję zwrotu zainwestowanej składki. Z kolei zysk z inwestycji uzależniony będzie od cen ropy naftowej, a konkretnie wyniku indeksu S&P GSCI Crude Oil Index Excess Return.

Czy trzecia edycja „Zyskownej Energii” powtórzy sukces poprzednich produktów strukturyzowanych? Czy inwestorzy mogą liczyć na podobny zysk? Tym razem okres inwestycji jest krótszy i wynosi 1,5 roku (poprzednio – 3 lata). Niższa jest także minimalna kwota inwestycji – 2 000 PLN (wcześniej 5 000 PLN). Zysk z inwestycji jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych.