12.8 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościZyskaj z ING Bankiem Śląskim

Zyskaj z ING Bankiem Śląskim

Zyskaj z ING Bankiem ŚląskimING Bank Śląski rozpoczął intensywną reklamę swoich produktów strukturyzowanych. Oferuje dziś klientom możliwość uzyskania gwarantowanego zysku z inwestycji. Oferta ta została przygotowana dzięki owocnej współpracy nawiązanej pomiędzy ING Bankiem Śląskim, a ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Mowa tu o Inwestycyjnym Planie Ubezpieczeniowym „Gwarancja Zysku 3”. To już trzecia edycja promocji. Bank gwarantuje swoim klientom dochód na poziomie 12% netto w okresie inwestycyjnym, wynoszącym 3 lata.
Dwie pierwsze odsłony produktu strukturyzowanego z gwarancją zysku spotkały się na rynku z bardzo dużym zainteresowaniem i z tego względu bank postanowił po raz trzeci wprowadzić do swojej oferty taką opcję inwestycyjną. Klienci mogą ponownie skorzystać z „Gwarancji Zysku” na określonym z góry poziomie. Oferta uzupełniona została o element inwestycyjny. Bank oferuje, podobnie jak w poprzednich edycjach promocji, dochód w wysokości 12% w skali 3 lat. Jak wyliczają bankowcy, jest to oprocentowanie równe 4,94% rocznie na tradycyjnej lokacie.
Dodatkowo, nie należy zapominać, że oprócz gwarantowanego dochodu, można uzyskać jeszcze większy zysk z elementu inwestycyjnego. Dzięki temu maksymalnie, całkowity dochód uzyskany przez klienta dzięki zainwestowaniu w „Gwarancję Zysku” może wynieść tyle, co zysk z tradycyjnej lokaty z oprocentowaniem rocznym na poziomie 7,41%.
Generalnie, proponowany przez ING Bank Śląski strukturyzowany produkt jest Inwestycyjnym Planem Ubezpieczeniowym, nazywanym w skrócie „Gwarancja Zysku”. Jest to ubezpieczenie na 3 lata, na życie i dożycie, gdzie ochronę dla ubezpieczonego zapewnia ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Warto podkreślić, że gwarantowany zysk w Inwestycyjnym Planie Ubezpieczeniowym wynosi minimum 12% za cały, 36 miesięczny okres inwestycji, co daje oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku, ale jest to już oprocentowanie netto, bez podatku. Klient ma możliwość zyskania większego dochodu w wysokości 3% lub 6% za okres inwestycji.
Wysokość dodatkowego zysku uzależniona jest od cen surowców, które zawarte są w koszyku surowców. Głównie chodzi tu o ceny pszenicy, soi, kukurydzy i bawełny. Zysk wyniesie aż 15% w całym, 3-letnim horyzoncie inwestycyjnym, jeśli jeden z 4 wymienionych surowców będzie finalnie o 10% tańszy niż na początku inwestycji.
Przystąpienie do Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego nie wiąże się z uiszczaniem dodatkowych opłat, a wpłaty dokonane na poczet składki w okresie subskrypcji są oprocentowane 3% w skali roku. Warto podkreślić, że Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Gwarancja zysku” nie ma podatku od dochodów kapitałowych uzyskanych w czasie trwania inwestycji. Wszystkie odsetki, które zostaną naliczone za okres subskrypcji, powiększają wpłatę na poczet składki.
Subskrypcja oferty trwać będzie krótko, bo od 30 marca do 13 kwietnia tego roku. Klienci mają więc niewiele czasu na skorzystanie z inwestycji z gwarancją zysku.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski