15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościZwycięski BusinessNet Banku BPH

Zwycięski BusinessNet Banku BPH

Bank BPH jako pierwszy bank w Polsce został wyróżniony w konkursie The European Banking Technology Awards 2005. System bankowości internetowej BusinessNet Banku BPH otrzymał główną nagrodę w kategorii “Best Customer Relationship Achievement”, w której pokonał Deutsche Bank.

Nagroda The European Banking Technology Awards, którą otrzymał system BusinessNet jest dla nas niezwykle satysfakcjonującym wyróżnieniem. – powiedział Mariusz C. Grendowicz, Wiceprezes Zarządu Banku zarządzający Pionem Bankowości Korporacyjnej i Finansowania Nieruchomości. – Uczestnicząc w uroczystości rozdania nagród, jako pierwsi w historii konkursu przedstawiciele polskiego rynku usług bankowych, otrzymaliśmy wiele słów uznania od niezależnych ekspertów. Otrzymane gratulacje utwierdzają nas w przekonaniu, że podążamy słusznie wybraną drogą transferu nowych technologii do bankowości oraz popularyzacji bankowości internetowej dla Klientów korporacyjnych. Oceniając okres od chwili wdrożenia systemu do oferty Banku, z satysfakcją mogę powiedzieć, że stworzyliśmy produkt, z którego jestem dumny. – podkreślił Wiceprezes Banku BPH.

BusinessNet jest w ofercie Banku BPH od czerwca 2004 roku. System umożliwia integrację rachunków prowadzonych w bankach zarówno Grupy HVB jak i poza nią a także udostępnienie Klientom elektronicznych produktów bankowych nie oferowanych nigdy wcześniej przez inne systemy.
BusinessNet jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i rankingów. System został doceniony nie tylko w Polsce. W sierpniu br. niezależny, międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance w konkursie “World’s Best Internet Banks” uznał bankowość internetową dla Klientów korporacyjnych Banku BPH za najlepszą w Polsce w 2005 r.
Nagroda The European Banking Technology Awards jest jednym z najważniejszych, europejskich wyróżnień przyznawanych corocznie m.in.: instytucjom finansowym promującym oraz wykorzystującym nowoczesne technologie w oferowanych produktach oraz usługach. W tegorocznej, szóstej edycji konkursu zwycięzcy wszystkich kategorii zostali nominowani na podstawie indywidualnych zgłoszeń banków i oceny światowej klasy specjalistów, zarówno z sektora bankowego (Royal Bank of Scotland Group, BNP Paribas, Deutsche Bank), jak i ze znanych firm audytorskich (McKinsey&Company). Wśród finalistów konkursu, oprócz Banku BPH, znaleźli się m.in. Citigroup, Commerzbank, HSBC, Barclays Capital, Morgan Stanley, Royal Bank of Scotland.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH