30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZłoty Bankier dla wielowalutowej karty debetowej Banku Pekao

Złoty Bankier dla wielowalutowej karty debetowej Banku Pekao

Wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao została uznana za Innowację finansową w konkursie Złoty Bankier. Karta zapewnia automatyczne rozliczanie transakcji złotowych i walutowych z odpowiedniego rachunku klienta, co jest absolutną nowością na rynku. W historii konkursu już po raz trzeci Pekao zdobył statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa, żaden inny bank nie może się pochwalić takim wynikiem.

Przyznając statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu szukali produktów, które będą wyznaczać trendy w bankowości w najbliższych latach. Wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao spełnia te warunki.
Złoty Bankier dla wielowalutowej karty debetowej Banku Pekao
Karta wielowalutowa Banku Pekao to unikatowe na rynku rozwiązanie dla wszystkich realizujących transakcje w różnych walutach. Jest to uniwersalna karta debetowa, z której można korzystać zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki możliwości wydania jednej karty do rachunku w PLN jak i do 4 rachunków walutowych tj. w EUR, USD, CHF i GBP, klient przed wyjazdem i wykonaniem transakcji w walucie obcej nie musi pamiętać o uprzednim połączeniu karty z odpowiednim rachunkiem walutowym w serwisie internetowym, czy też dzwonić w tej sprawie na infolinię banku. Transakcje wykonywane kartą są automatycznie księgowane na odpowiednim rachunku walutowym. Przykładowo, jeśli klient leci do Stanów Zjednoczonych z międzylądowaniem we Frankfurcie, to przy pomocy jednej karty zapłaci bezpośrednio w danej walucie za kawę na polskim lotnisku (zostanie obciążony rachunek w złotych), we Frankfurcie (z rachunku w euro) i na miejscu w Stanach (z rachunku dolarowego). Klient nie musi posiadać trzech kart, każdej do innego rachunku. Wielowalutowa karta debetowa dostępna jest zarówno w ofercie dla klienta indywidualnego, jak i dla klientów firmowych.

– Karty debetowe to najpowszechniejsze produkty w portfelach klientów, korzystają z nich  miliony osób. Trudno jest więc stworzyć innowacyjną kartę, wyróżniającą się na rynku. Wprowadzając do oferty wielowalutową kartę debetową udowodniliśmy, że jest to możliwe, że wciąż można zaoferować klientowi bardzo innowacyjny i zarazem użyteczny produkt. Cieszymy się, że wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao została doceniona nie tylko przez klientów, ale także przez grono niezależnych ekspertów –powiedział Wojciech Pantkowski Dyr. Departamentu Klienta Detalicznego w Banku Pekao SA.

Złoty Bankier to największy ranking oceniający usługi i produkty bankowe w Polsce. Statuetka dla karty wielowalutowej jest już kolejną nagrodą, którą wygrał Pekao w konkursie organizowanym przez Puls Biznesu i portal Bankier.pl. W roku ubiegłym innowacją finansową były zbliżeniowe płatności mobilne PeoPay HCE, wcześniej ten tytuł zdobyła biometryczna metoda logowania i autoryzacji transakcji w systemie bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych.

Źródło: Bank Pekao SA