31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZmiany w Invest Banku

Zmiany w Invest Banku

Zmiany w Invest BankuInvest Bank wprowadził do swojej oferty pewne zmiany, dotyczące depozytów bankowych oraz korzystania z bankomatów przez klientów. Pierwsza zmiana dotyczy lokaty internetowej, którą można założyć bez konieczności wychodzenia z domu.
Nie ma potrzeby odwiedzania oddziału banku, aby móc stać się jej posiadaczem. Można lokować pieniądze w Invest Banku na 7, 14 dni lub na 1, 3, 6 oraz 12 miesięcy. Minimalna wysokość depozytu w Invest Banku musi wynosić 1000 zł. W celu założenia lokaty przez Internet, klient powinien wejść na stronę internetową Invest Banku, wypełnić stosowny wniosek i przelać na wskazany numer rachunku środki finansowe, które chce złożyć na lokacie.
Oprocentowanie lokaty jest atrakcyjne i stałe, zgodnie z Tabelą oprocentowania, którą można znaleźć na stronach www Invest Banku. Środki zdeponowane na lokacie internetowej w Invest Banku są w pełni bezpieczne, bowiem są one gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli klient nie zlikwiduje lokaty po terminie jej zapadalności, wówczas istnieje możliwość automatycznego jej odnowienia, za pozwoleniem klienta.
Kapitalizacja odsetek od środków zgromadzonych na lokacie następuje po zakończeniu okresu deponowania środków finansowych. Również i w tym momencie, pieniądze z lokaty są automatycznie przelewane na rachunek bankowy, z którego klient wpłacał środki na lokatę internetową w Invest Banku.
Jednocześnie, wraz z początkiem września Invest Bank zdecydował się na umożliwienie klientom bezpłatnego dostępu do wszystkich bankomatów w Polsce. Nie ma znaczenia, czy będą to bankomaty własne Invest Banku, czy obce. Klient wycofujący pieniądze z bankomatów nie zapłaci od takiej transakcji prowizji dla banku. Invest Bank ma nadzieję, że taka oferta nie tylko przyciągnie do niego nowych klientów, skłonnych otworzyć rachunki osobiste, ale równocześnie skutecznie zachęci klientów do aktywnego użytkowania karty płatniczej.
Istnieją pewne warunki dodatkowe, których spełnienie umożliwia klientowi bezpłatne wypłaty z bankomatów na terenie Polski. Taka oferta będzie dostępna dla klientów, którzy w poprzednim miesiącu rozliczeniowym dokonali transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem karty płatniczej na łączną kwotę wynoszącą 400 zł, a przy tym na ich koncie osobistym w Invest Banku utrzymywane były środki rzędu 1500 zł.
Opłata za korzystanie z bankomatów nie zostanie naliczona dla klientów Invest Banku, jeśli w poprzednim miesiącu rozliczeniowym wartość rozliczonych transakcji za pomocą karty płatniczej wynosiła 400 zł i w momencie wykonywania wypłaty z bankomatu klient korzystał z kredytu w koncie Invest Banku , który jest obsługiwany terminowo.
We wszystkich innych przypadkach klient Invest Banku zapłaci za wypłaty z bankomatów prowizję w wysokości 3% od kwoty operacji. Minimalna opłata wynosi 6 zł dla wypłat krajowych i 10 zł za wypłaty zagraniczne.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Invest Bank