8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZmiana wymogów Toyota Banku dla Lokaty Kapitalnej

Zmiana wymogów Toyota Banku dla Lokaty Kapitalnej

Toyota Bank oferuje klientom lokaty terminowe, na których można zarobić aż 5,5% netto, co odpowiada oprocentowaniu na 6,79% na zwykłej lokacie, z podatkiem Belki. W chwili obecnej bank zdecydował się na obniżenie wymagań dotyczących minimalnej puli środków, jakie klient musi złożyć na Lokacie Kapitalnej Toyota Banku. Strategia banku na kolejne miesiące zakłada, że jego oferta stanie się bardziej dostępna dla szerszej grupy klientów.
Aby założyć Lokatę Kapitalną w Toyota Banku minimalnie trzeba posiadać 5 tys. zł wolnych środków pieniężnych. Dotychczas, najniższą kwotą lokaty było 10 tys. zł. Dzięki obniżeniu pułapu kwotowego Lokaty Kapitalnej o połowę, Toyota Bank ma nadzieję, że przyciągnie do siebie klientów, dla których do niedawna jego produkty depozytowe nie były dostępne. Lokata Kapitalna w Toyota Banku pozwala na wypracowanie wysokich zysków już w ciągu miesiąca, choć należy dodać, że jej oprocentowanie wynosi 5,5% netto w skali roku.
To nie jedyne zmiany, na jakie zdecydował się Toyota Bank w ostatnim czasie. Jednocześnie, w ofercie depozytowej banku pojawił się 1-miesięczny wariant Lokaty Kapitalnej. Wcześniej Toyota Bank oferował wyłącznie depozyty na kwartał, pół roku lub na rok. Krótki okres lokaty to kolejne udogodnienie dla klientów. Niemniej jednak, pomimo tego, że w zasadzie wciąż mogą oni korzystać ze swoich środków finansowych, które są złożone w banku tylko na jeden miesiąc, to oprocentowanie lokaty wciąż pozostaje więcej niż atrakcyjne.
Lokata Kapitalna w Toyota Banku z dzienną kapitalizacją, zapewnia wysokie zyski i stanowi interesującą alternatywę dla klasycznych lokat o dłuższym okresie inwestycyjnym. Toyota Bank liczy na to, że zainteresuje ona wielu klientów. Atutem miesięcznej Lokaty Kapitalnej Toyota Banku jest nie tylko stosunkowo wysokie oprocentowanie w skali roku, ale i duża elastyczność. Odsetki od środków zdeponowanych przez klienta na lokacie są dopisywane każdego dnia, a więc wraz z upływem czasu są one liczone od wyższej kwoty. Zastosowanie dziennej kapitalizacji sprawia, że nawet w momencie zerwania umowy z bankiem przed terminem, klient nie straci wypracowanych dotychczas odsetek. Inwestor zachowuje pełną kontrolę nad swoimi oszczędnościami. Jeśli zajdzie więc taka potrzeba, wycofa je z banku i przeznaczy na sobie znany cel.
W ofercie Toyota Banku znajdują się krótkoterminowe, korzystnie oprocentowane produkty oszczędnościowe. Nie tylko Lokata Kapitalna jest wśród nich godna uwagi. Równie ciekawą ofertą jest Plan Depozytowy +19, w którym to stopa zwrotu z inwestycji wynosi 4,6% w skali roku. Tu również klient ma ciągły dostęp do swoich pieniędzy