19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościZakładanie oraz prowadzenie własnej firmy w świetle prawa

Zakładanie oraz prowadzenie własnej firmy w świetle prawa

Dla osób, które dopiero planują założenie własnej działalności gospodarczej kwestie prawne związane z założeniem firmy mogą okazać się zawiłe. Podobnie bywa w przypadku, gdy istniejąca już firma napotyka przeszkody natury prawnej. Kancelaria adwokacka KTT Katarzyny Tomczak-Trochimiuk dokłada wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom każdego przedsiębiorcy.

Prawo handlowe i gospodarcze

Te obszary powinny interesować każdego, kto decyduje się na założenie własnej firmy. W skład prawa handlowo-gospodarczego wchodzą m. in. zagadnienia związane z doradztwem przy zakładaniu spółek prawa handlowego, przekształcaniem podmiotów gospodarczych, rejestracją i zmianami w rejestrach, reprezentowaniem firm w sprawach o zapłatę, przygotowywaniem umów stosowanych w obrocie gospodarczym, doradztwem w procesach likwidacji, czy też sporządzaniem dokumentów w postępowaniu upadłościowym, bądź naprawczym. Każdy z wyżej wspomnianych zakresów jest szczególnie istotny dla przedsiębiorców – warto być świadomym wynikających z nich praw i obowiązków, a także nie wahać się korzystać z profesjonalnej porady prawnika w razie wątpliwości.

Nadzór nad zgromadzeniami

Kancelaria adwokacka KTT Katarzyny Tomczak-Trochimiuk w ramach prawa handlowego i gospodarczego oferuje również nadzór nad prawidłowym przebiegiem zgromadzeń wspólników oraz posiedzeń spółek. Dzięki temu, możesz być pewien, że każde, ważne dla firmy spotkanie zakończy się stuprocentowym sukcesem.

Przygotowywanie umów, aktów wewnętrznych i regulaminów

Warto wyszczególnić również, że kancelaria prawna KTT oferuje swoim klientom fachowe sporządzanie dokumentów szczególnie ważnych dla sprawnego działania przedsiębiorstwa, to jest umów, aktów wewnętrznych i obowiązujących weń regulaminów. Dokładność i profesjonalizm pozwolą ci być spokojnym o to, że ważne dokumenty związane z twoją firmą są sporządzone kompleksowo.

Porada prawna specjalnie dla twojej firmy

Kancelaria adwokacka KTT podejdzie do twojej firmy w sposób indywidualny – po dokładnym przestudiowaniu problemu. Rzetelność i zrozumienie ze strony radcy prawnego to gwarancja spełnienia oczekiwań każdego klienta. Kancelaria prawna KTT z siedzibą w Gliwicach oferuje swoje usługi nie tylko zleceniodawcom ze Śląska, ale i z pozostałych części kraju.
W kwestii prowadzenia przedsiębiorstwa warto zdać się na poradę prawniczą – zwłaszcza, gdy dopiero wkraczamy w meandry kierowania firmą. Porady prawne ustrzegą nas przed licznymi kłopotami, które czyhają na młodych przedsiębiorców nieobeznanych jeszcze z zawiłościami prawa handlowego i gospodarczego.