31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWyższe opłaty w Inteligo

Wyższe opłaty w Inteligo

Wyższe opłaty w InteligoBank internetowy Inteligo, który jest oddziałem banku PKO BP, od 16 listopada 2010 roku wprowadza nowe opłaty za użytkowanie karty płatniczej. Klienci będą w konsekwencji płacić aż 4 razy wyższy abonament za kartę, jeśli przynajmniej od czasu do czasu nie będą używali jej przy zakupach. Bank starając się złagodzić „cios”, jakim są wyższe opłaty za kartę, rezygnuje jednocześnie z dodatkowych warunków, od których zależała dotąd zerowa prowizja za samo konto.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że Inteligo jest jednym z największych banków internetowych w Polsce, który ma około 700 tys. klientów. Wiosną tego roku szefowie PKO BP zapowiadali, że do 2012 roku bank Inteligo pozyska aż milion nowych klientów, a to za sprawą wprowadzenia hybrydy karty debetowej i kredytowej.
Jednym z głównych konkurentów Inteligo jest mBank, który cieszy się większym zaufaniem konsumentów. Inteligo wzorując się na jego strategii, hołduje zasadzie „zero opłat”.
Klienci mogą korzystać z rachunku bankowego i karty za darmo, ale bank stawia warunek – konto musi być przez cały czas aktywne. W tabeli opłat i prowizji można odczytać, że jeśli średnie saldo konta jest niższe niż 100 zł, bank pobiera opłatę za jego prowadzenie w wysokości 5 zł. W przypadku, gdy klient nie ma pieniędzy na koncie, ale jest do niego przywiązany płatny debet, wtedy konto jest bezwzględnie za darmo.
Tożsamy zapis dotyczy karty płatniczej. Jest ona darmowa, ale tylko do momentu gdy klient prowadzi nią w danym miesiącu zakupy bezgotówkowe o wartości co najmniej 99,99 zł. Warunek nie jest zbyt trudny do spełnienia, ale jeśli konto jest nieaktywne i puste, klientowi przyjdzie zapłacić bankowi prowizję rzędu 6 zł miesięcznie – czyli 5 zł za rachunek i 1 zł za kartę bankomatową.
W chwili obecnej Inteligo zdecydowało się na podniesienie prowizji za utrzymywanie karty do rachunku osobistego. Klienci Inteligo kilka dni temu otrzymali na swoje skrzynki poczty elektronicznej komunikat od banku, następującej treści:

“Uprzejmie informujemy, że 15 listopada 2010 roku zmienia się Tabela opłat i prowizji kont Inteligo. Zmiany wprowadzane 15 listopada 2010 r. dotyczące opłat to:
1/ likwidacja opłaty za prowadzenie rachunku dla kont ze średnim miesięcznym saldem do 99,99 zł. Opłata za konto Inteligo, niezależnie od salda, wyniesie 0 zł,
2/ zmiana wysokości opłaty miesięcznej za kartę płatniczą Inteligo. W przypadku dokonania w miesiącu płatności na łączną kwotę mniejszą niż 100 zł miesięczna opłata za kartę wyniesie 4 zł; przy płatnościach od 100 zł – miesięczna opłata za kartę wyniesie 0 zł”.

Można więc powiedzieć, że konto w Inteligo staje się bezwzględnie darmowe, ale jeśli ktoś przynajmniej od czasu do czasu nie wykona płatności bezgotówkowej w sklepie za pośrednictwem swojej karty przypisanej do konta, zapłaci za nią aż czterokrotnie więcej.
M.M.
bankowynet.pl