23.8 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWyniki Grupy Banku Millennium w roku 2005

Wyniki Grupy Banku Millennium w roku 2005

Zarząd Banku Millennium (“Bank”) informuje, że w roku 2005 skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Banku Millennium wyniósł 567,1 mln zł i był 109% wyższy niż w roku 2004 (271,3 mln zł). W roku 2005 Bank Millennium osiągnął najwyższy zysk netto w swojej 16-letniej historii. Jest to efekt znaczącego wzrostu wyników powtarzalnych, ale także wyników nadzwyczajnych, w tym też ostatecznego rozliczenia sprzedaży pakietu akcji PZU.
Na poziomie operacyjnym rok 2005 był nowym etapem do realizacji strategii rozwoju Banku. Usprawniona została działalność detaliczna oparta na sieci oddziałów a jednocześnie położono szczególny nacisk na prowadzenia działalności poprzez alternatywne kanały dystrybucji (sprzedaż bezpośrednia, pośrednicy a także Internet), co znacznie wzmocniło pozycję konkurencyjną Banku na polskim rynku bankowym. W związku z bardzo dobrymi wynikami Banku, Zarząd Banku, za zgodą Rady Nadzorczej, przedłoży Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wniosek o wypłacenie dywidendy w wysokości 458,6 mln zł, co stanowi 81% rocznego zysku netto i daje 0,54 zł na akcję i rentowność z dywidendy na poziomie 10,3%.
Bank ogłasza również w dniu dzisiejszym nowy etap strategii swojego rozwoju oraz plan otwarcia 160 nowych oddziałów do 2008 roku w celu zdynamizowania współpracy z firmami z sektora małych przedsiębiorstw jak i zamożnymi klientami indywidualnymi a także nową identyfikację wizualną marki.
źródło: Bank Millennium – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank Millennium