14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościWygodny dostęp do konta

Wygodny dostęp do konta

Bezproblemowy dostęp do konta bankowego jest obecnie dużym udogodnieniem. W każdej chwili możemy skontrolować stan finansów, zaplanować zakupy, a także – zapłacić rachunki. Aby dokonać transakcji bankowych wcale nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy, że założymy konto internetowe.
Udogodnienia gwarantowane przez konto internetowe
Konto internetowe gwarantuje łatwy dostęp do naszych finansów. Nawet samo założenie takiego rachunku osobistego nie wymaga wizyty w siedzibie banku – możemy to zrobić również za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej placówki. Po aktywowaniu konta, możemy rozpocząć korzystanie z niego. Dlaczego taka forma rachunku ma wielu zwolenników? Przede wszystkim z powodu wygody – to my decydujemy kiedy transakcja będzie przeprowadzona, a wszelkie przelewy, sprawdzenie historii operacji, czy też opłacenie czynszu odbywa się bez konieczności stania w kolejkach. Warto wspomnieć, że zwłaszcza regulowanie rachunków możemy sobie ułatwić, dzięki zleceniom przelewu lub poleceniom zapłaty. Odpowiednie ustawienia umożliwiają dokonywanie płatności automatycznie.
Udogodnienia dla klientów
Korzystanie z możliwości oferowanych przez konto internetowe jest również łatwe, dlatego każdy może sobie z nim poradzić. Wiele banków w odpowiedzi na oczekiwania klientów modernizuje swoje serwisy transakcyjne tak, aby były one bardziej czytelne dla użytkownika i proste w obsłudze. Przykładem może tu być nowa wersja iPKO. Dzięki temu dokonywanie płatności nie przysparza kłopotów nawet osobom starszym, które często mają problemy podczas korzystania z internetu.
Inne możliwości
Jeśli posiadamy konto internetowe, nie musimy ograniczać się jedynie do komputera, aby dokonać na nim operacji finansowych. Taka możliwość istnieje również w przypadku urządzeń mobilnych, o ile zainstalowana jest na nich odpowiednia aplikacja, a sam tablet czy smartfon ma łączność z internetem. W ten sposób niemalże w każdej chwili możemy skontrolować kwotę, jaka pozostała na rachunku. Niezależnie od tego, czy na nasze konto zaglądamy korzystając z komputera czy tabletu, poł