31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWybierz najlepsze konto

Wybierz najlepsze konto

Wybierz najlepsze kontoW drodze badań statystycznych wykazano, że Polacy są lojalnymi klientami banków. Co to oznacza? Otóż, TNS Pentor wykonujący badania dla Banku Millenium, dowiódł, że 94% właścicieli kont osobistych nie dokonało zmiany banku w ciągu ostatniego roku. Jedynie 9% badanych rozważa taką możliwość w niedalekiej przyszłości. Również badania firmy Ernst & Young potwierdzają taką tendencję. Tymczasem, banki prześcigają się w konstruowaniu nowych, bardziej atrakcyjnych ofert dla klientów na rachunki osobiste.
Może więc warto bliżej przyjrzeć się nim i otworzyć konto na dużo lepszych warunkach, niż dotychczas. Trzeba powiedzieć, że nie brakuje dobrych ofert na konta osobiste. Jest więc z czego wybierać. Banki wymyślają coraz to nowe promocje dla klientów skłonnych założyć w nich konto osobiste. Widać, że ten produkt bankowy wiedzie prym w reklamach banków i jest punktem ich zainteresowania. To dobrze wróży dla konsumentów, którzy zakładając rachunek osobisty w danym banku mogą liczyć na wiele różnych profitów.
Przykładem niech będzie Bank Millenium, który prowadzi obecnie intensywną kampanię reklamową swojego „Dobrego Konta”. Oferuje on zwrot 3% wartości dokonywanych przez klientów wydatków, za pośrednictwem dodawanej do konta karty debetowej. Wystarczy płacić kartą w sklepach spożywczych, w dużych marketach, czy choćby za paliwo na stacjach benzynowych na terenie całego kraju. Inne banki kuszą klientów możliwością skorzystania z premii pieniężnych za otwarcie rachunku, za jego polecenie znajomym, czy też skorzystaniem z całkowicie darmowego pakietu assistance.
Przy wyborze nowej oferty na konto osobiste należy najlepiej porównać wiele ofert dostępnych na rynku, nie tylko tych mocno promowanych w mediach, bowiem nie wszystkie informacje o „gratisach” w ROR-ach są upowszechniane w postaci reklam telewizyjnych, prasowych czy radiowych.
Badania zachowań konsumentów wskazują również i na to, że podczas wyboru konta osobistego głównym czynnikiem branym przez nich pod uwagę są wszelkie opłaty, jakie muszą ponosić w związku z posiadaniem i użytkowaniem ROR-u w danym banku. Klienci są podejrzliwi i słusznie, jako że w ofercie konta może kryć się wiele haczyków. Na przykład, konto owszem, jest całkowicie darmowe, ale jeśli wpływać będą na nie określone sumy, albo właściciel konta będzie wykonywał co najmniej 3 operacje bezgotówkowe w miesiącu.
Warto przeanalizować opłaty pobierane przez bank za prowadzenie konta, za dostęp do bankowości elektronicznej, za dokonywanie przelewów przez Internet, za korzystanie z karty debetowej, czy też za wypłaty z bankomatów – w Polsce i na świecie. Istotne dla klienta powinno być także i to, z ilu bankomatów i placówek banku może skorzystać w Polsce.
Im bardziej rozbudowana sieć bankowa tym oczywiście lepiej. Kolejną, nie mniej ważną kwestią jest dostępność limitu na koncie i jego oprocentowanie, czy też zniżki i rabaty, jakie można zyskać korzystając z karty debetowej określonego banku. Klienta chcącego założyć konto w nowym banku lub przenieść rachunek osobisty, powinny jeszcze zainteresować warunki korzystania z konta i dostęp do dodatkowych usług.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Ciszewski PR