23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościWonga.com nowe pożyczki pozabankowe ale z BIK

Wonga.com nowe pożyczki pozabankowe ale z BIK

wonga — kopiaW kwietniu w polskiej telewizji ruszyła kampania promocyjna serwisu Wonga.com. Zabawne reklamy z kukiełkami, wykonanymi z dbałością o szczegóły, śmieszą, ale i zapadają w pamięć. Wonga.com jest największym w skali światowej pożyczkodawcą online. Teraz również i w Polsce można zaciągnąć pożyczkę przez Internet w Wonga.com, w warunkach całkowitej informacji. Wonga.com stanowi realne zagrożenie dla Providenta, jak i dla innych pożyczkodawców spoza systemu bankowego. W najbliższej przyszłości okaże się, czy serwis Wonga.com zdominuje sferę pożyczek internetowych.

Dziś szansę na pożyczkę z serwisu Wonga.com mają klienci detaliczni. Cały proces począwszy od złożenia wniosku o pożyczkę, aż po jej otrzymanie, odbywa się w sferze online. Wyróżnikiem dla serwisu Wonga.com jest to, że weryfikuje on wiarygodność klienta wnioskującego o pożyczkę nie tylko w powszechnie dostępnych bazach danych publicznych, ale również bezpośrednio w Biurze Informacji Kredytowej, podobnie jak wszystkie banki. Wonga.com jest jedyną instytucją pozabankową, która ma dostęp do BIK i korzysta z niego przy wydawaniu decyzji pożyczkowych swoim klientom.

Weryfikacja klienta pomimo, że trwa zaledwie kilka minut, jest prowadzona bardzo skrupulatnie. Jest on sprawdzany pod względem prawdziwości podanych danych tożsamościowych oraz danych finansowych. Szansę na pożyczkę z Wonga.com nie będą miały osoby zadłużone, które nie spłacają w sposób regularny posiadanych zobowiązań finansowych.

Wonga.com oferuje produkty kredytowe przede wszystkim dla klientów, którzy biegle posługują się Internetem i korzystają z usług finansowych w trybie online. Serwis w zdecydowany sposób ogranicza ryzyko braku spłaty pożyczki przez klienta, dzięki podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji kredytowych na podstawie danych zaczerpniętych z Biura Informacji Kredytowej. Po spłacie pożyczki zaciągniętej na Wonga.com, klient uzyskuje wartość dodatkową w postaci pozytywnego wpisu w jego historii kredytowej BIK.

Przeznaczeniem pożyczek udzielnych przez Wonga.com jest finansowanie w krótkoterminowym horyzoncie czasowym. Jeśli klient ma problem ze spłatą zaciągniętego zobowiązania, wówczas Wonga.com rozkłada je w czasie, w ramach restrukturyzacji zatrudnienia.

Właściciele Wonga.com nie zdecydowali jeszcze, czy oprócz pożyczek krótkoterminowych dla klientów indywidualnych będą chcieli wprowadzać do swojej oferty produkty kredytowe dla firm, które dostępne są w Wielkiej Brytanii.