12.8 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościWielka trójka. Czołówka polskich banków

Wielka trójka. Czołówka polskich banków

Wielka trójka. Czołówka polskich bankówRedakcja „Miesięcznika Finansowego Bank” ogłosiła coroczny ranking „50 największych banków w Polsce 2012”. Niekwestionowanym liderem tegorocznej edycji okazał się, wyróżniony w trzech kategoriach, Bank Pekao S.A. O palmę pierwszeństwa „stoczył bój” z PKO BP oraz Alior Bankiem.

Nagroda główna powędrowała do PKO Banku Polskiego S.A., drugie miejsce zajął Bank Pekao S.A., na trzeciej pozycji uplasował się BRE Bank S.A. Kryterium oceny w tej kategorii była wysokość aktywów i pasywów, które znajdują się w dyspozycji banku.

W sektorze „Consumer finance” liderem okazał się Alior Bank. Tuż za nim znalazł się bank DnB Nord S.A., trzecie miejsce przypadło w udziale Getin Nobel Bank S.A.

Za bank oferujący kredyty hipoteczne i mieszkaniowe na najbardziej korzystnych warunkach (kategoria „Banki finansujące nieruchomości”) został uznany Bank Pocztowy S.A. Drugie miejsce w rankingu zajął Bank Pekao S.A. , trzecie – Alior Bank S.A.

Pekao S.A. zdobył uznanie w kategorii „Sprawność działania banków”. Drugie miejsce przypadło w udziale Getin Noble Bank S.A., trzecie miejsce – Deutsche Bank Polska S.A.

„Efektywność zatrudnionej kadry”, to jedna z najbardziej prestiżowych kategorii rankingu. Kapituła konkursu doceniła kadrę Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) – miejsce pierwsze. Dyplom za drugie miejsce trafił do Deutsche Banku Polska S.A. Trzecie miejsce przypadło w udziale Santander Consumer Banku S.A.
Uroczysta gala podczas której uhonorowano laureatów odbyła się 9 czerwca w Domu Polonii w Warszawie.