20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościVisa Corporate w ING

Visa Corporate w ING

Visa Corporate w INGNa rynku pojawiła się zupełnie nowa karta płatnicza Visa Corporate Charge, którą mogą wykorzystywać klienci korporacyjni. Jest to karta obciążeniowa, charakteryzująca się odroczoną płatnością. Pozwala ona na dopasowanie parametrów przypisywanych do karty względem indywidualnych wymogów i oczekiwań użytkowników korporacyjnych, do których jest ona adresowana.
W praktyce, Visa Corporate Charge pozwala firmie na podjęcie samodzielnej decyzji o wszystkich najważniejszych parametrach karty, m.in. o:

  • Maksymalnej długości okresu bezodsetkowego spłaty – do wyboru klient ma okres 5, 10, 15, 20 dni lub 23 dni, jeśli zdecyduje się na kartę do 22 maja bieżącego roku,
  • Cyklu rozliczeniowym karty, z sześciu różnych możliwości,
  • Formie spłaty wykorzystanego limitu wydatków karty – z rachunku użytkownika karty lub z rachunku posiadacza karty.

VISA Corporate jest kartą płatniczą wydaną przez organizację VISA i jest ona adresowana do dużych firm, które na ogół posiadają tzw. karty służbowe dla swoich pracowników. Karta VISA Corporate gwarantuje firmom zwolnienie z odpowiedzialności za bezprawne wykorzystanie karty, daje dodatkowe ubezpieczenie użytkownikom, a także wskazuje rekomendowanych specjalistów w zakresie opieki prawnej i zdrowotnej. Dodatkowo, posiadacze kart VISA Corporate mogą skorzystać z usługi „assistance”.
Kartę VISA Corporate Charge wprowadził do obiegu ING Bank Śląski. Klienci korporacyjni, którzy zdecydują się na korzystanie z tej karty muszą liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych opłat. Pierwszą z nich jest opłata za użytkowanie karty, która wynosi 150 zł na rok. Dodatkowo, ING Bank Śląski pobiera prowizje od transakcji bezgotówkowych, w skali 1,5% kwoty zawiązanej transakcji, oraz prowizje od wypłat gotówkowych, wynoszącą 3% kwoty transakcji, ale nie mniej niż 4 zł.
Warto podkreślić, że ING Bank Śląski to pierwsza w Polsce instytucja finansowa, która wydała kartę służbową dla dużych firm i korporacji, pozwalającą na efektywniejsze zarządzanie dokonywanymi przez pracowników wydatkami. Eksperci są zdania, że początek wydawania na polskim rynku kart VISA Corporate jest potwierdzeniem tego, że nasz rodzimy rynek dojrzał już pod względem zapotrzebowania płynącego ze strony dużych korporacji, do tego rodzaju kart zadłużeniowych.
Wszyscy klienci korporacyjni, szukający elastycznego rozwiązania w zakresie kart kredytowych, pod względem zarówno sposobów rozliczania zadłużenia kartowego, jak i terminów owej spłaty, mają możliwość wnioskowania w ING Banku Śląskim o kartę obciążeniową VISA Corporate Charge. Tym, co wyróżnia kartę VISA Corporate od innych, tradycyjnych kart obciążeniowych, jest to, że rozliczenie zadłużenia dokonanego na karcie przez użytkownika może nastąpić nawet do 20 dni po zakończeniu cyklu rozliczeniowego przez Bank. Skutkiem takich uwarunkowań regulaminowych, karta VISA Corporate pozwala na krótkoterminowe finansowanie, maksymalnie do 53 dni.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski