19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościUrodziny forum kredytów hipotecznych DomBanku

Urodziny forum kredytów hipotecznych DomBanku

6 grudnia o godz. 15.03 na forum pojawił się pierwszy post: “DomBank – co to za bank?”. Wówczas zaledwie pięciomiesięczny “DomBank” mógł pochwalić się sprzedażą kredytów o wartości ponad 100 mln złotych i kilkoma Biurami Kredytów Hipotecznych. Dzisiejszego dnia wartość sprzedaży DomBanku przekracza miliard złotych, liczba Biur wzrosła do 21, zaś forum na temat kredytów hipotecznych prowadzone przez eksperta z “DomBanku” jest jednym z najliczniej odwiedzanych gospodarczych for eksperckich na portalu.

“Idea powołania do życia forum była dwojaka. Z jednej strony naszym założeniem była edukacja użytkowników w trudnym temacie, jakim są kredyty hipoteczne i próba przekonania ich, że tych kredytów nie należy się bać.” – tłumaczy Justyna Baranowska-Owczarek, menedżer ds. Sprzedaży przez Internet w DomBanku – “Z drugiej strony, poprzez profesjonalne doradztwo oraz edukację chcieliśmy wspomóc sprzedaż naszych kredytów. Spoglądając na działanie forum z perspektywy roku, przyznaję, że dzięki niemu zwiększa się ilość osób odwiedzających naszą stronę internetową. Popularność, jaką cieszy się forum pozwala również przypuszczać, że spełnia ono założoną funkcję edukacyjną.”

Z jakimi problemami i pytaniami najczęściej zwracają się do eksperta użytkownicy forum?

“Na forum pojawia się bardzo dużo zapytań o to, czy uzyskiwane zarobki pozwalają na ubieganie się o kredyt hipoteczny w określonej wysokości.” – odpowiada Paweł Usielski, ekspert DomBanku odpowiedzialny za forum – “Pytania te uwidaczniają powszechnie panującą oraz nie do końca słuszną opinię, iż jedynym czynnikiem wpływającym na otrzymanie kredytu jest wysokość zarobków. Zawsze staram się informować, że istnieje szereg innych ważnych elementów, takich jak zabezpieczenie, źródło dochodu, inne obciążenia finansowe czy historia kredytowa klienta.”

Na forum pojawiają się również problemy wynikające głównie w trakcie procedury kredytowej lub już w czasie samego “życia” kredytu w innych bankach.

“Takie pytania są trudne, ponieważ wymagają szczegółowej znajomości produktów wielu banków.” – ocenia ekspert DomBanku – “W takich przypadkach staram się zawsze opisać teorię oraz ogólne zasady, zachęcając jednocześnie do skonsultowania ich ze stanowiskiem banku, którego sprawa dotyczy. Nie ukrywam jednak, że cieszy mnie fakt, iż właśnie na forum “DomBanku” kredytobiorcy poszukują rozwiązania problemowych sytuacji powstających w innych bankach. To pokazuje, że jesteśmy darzeni zaufaniem i traktowani jako profesjonaliści. Dla nas hipoteki są “po prostu”, a nie tylko tematem trudnym i czasochłonnym.” – dodaje Paweł Usielski.

Forum eksperckie “Kredyt Hipoteczny” DomBanku dostępne jest na portalu www.gazeta.pl w sekcji Gospodarka.
źródło: DomBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: DomBank