20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościUbezpieczenie mieszkania sposobem nie tylko na złodziei

Ubezpieczenie mieszkania sposobem nie tylko na złodziei

Ubzepieczenie domuMieszkanie czy dom to miejsce, w którym najczęściej spędzamy sporo czasu. Jednocześnie także mamy tam sporo wartościowych przedmiotów, czasem przechowujemy również biżuterię czy drogocenności. Aby je zabezpieczyć przydaje się sejf, ale w większości przypadków wystarczy dobre ubezpieczenie majątkowe.
Kalkulator ubezpieczenia mieszkania, który można znaleźć na stronach ubezpieczycieli, pozwala na szybkie oszacowanie, ile będzie kosztować spokój domowników. Oczywiście w przypadku mieszkań czy domów kupionych na kredyt ubezpieczenie nieruchomości jest jedną z form zabezpieczenia takiego kredytu. Najczęściej jednak wspomniane ubezpieczenie mieszkania chroni kredytowaną nieruchomość na wypadek pożaru czy zalania. Dla większości właścicieli mieszkań czy domów równie ważne staje się ubezpieczenie posiadanych kosztowności, sprzętu RTV i AGD czy mebli także na wypadek włamania czy zniszczenia przez osoby trzecie.
Kalkulator ten wylicza składkę na podstawie danych, które wprowadzamy. Oczywiście im więcej przedmiotów chcemy ubezpieczyć oraz im więcej dodatkowych opcji ubezpieczenia wybierzemy, tym składka będzie wyższa. Warto pamiętać, że coraz częściej ubezpieczenie nieruchomości obejmuje także dom w budowie, zatem już na etapie budowy można się zabezpieczyć na wypadek pożaru czy zalania. Oprócz części mieszkalnej domu czy samego mieszkania można ubezpieczyć także komórki lokatorskie, garaże czy strychy.
Warto także przyjrzeć się polisie, bowiem coraz częściej ubezpieczyciele dodają do ubezpieczenia mieszkania pewien przydatny gratis. Chodzi o assistance domowy. I chociaż nikt nie zakłada, że pęknie mu rura w łazience albo że zatrzaśnie w domu klucze do mieszkania, to jednak szybkie wezwanie na pomoc fachowców z zakresu elektryki, hydrauliki czy ślusarstwa w sytuacjach nieoczekiwanych to duży plus.
Do polisy majątkowej można dodatkowo dokupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które chroni w równym stopniu ubezpieczonego, jak i jego najbliższych, chyba, że wybierze on nieco inny wariant ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC tego rodzaju zabezpiecza finansowo szkody, które przypadkiem wyrządzi ubezpieczony osobom trzecim. Ochroną ubezpieczeniową mogą być także objęte zwierzęta ubezpieczonego, np. psy. Wówczas ubezpieczony nie ponosi finansowej odpowiedzialności za szkody, jakie wyrządziły zwierzęta.